De Brujne i Mahrez dirigovali, Siti napunio mrežu Sautemptona - BIGportal.ba
Fudbal Sport

De Brujne i Mahrez dirigovali, Siti napunio mrežu Sautemptona

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Sautempton u meču 33. kola engleske Premijer lige – 5:2 (3:1).

Siti je odigrao utakmicu unapred, pošto će u trenutku odigravanja 33. kola igrati finale Liga kupa protiv Aston Vile.

“Građani” su se oporavili od poraza protiv gradskog rivala Junajteda proteklog vikenda i upisali novi trijumf u Premijer ligi.

Poveli su u 15. minutu, kada je Kevin De Brujne natrčao na odbitak i smestio ga u mrežu.

Izjednačio je Džejms Vord Prauz golom iz penala u 25. minutu, da bi Rijad Mahrez prelepim golom doneo novu prednost Sitiju u 40. minutu.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, tačnije trećem minutu nadoknade, Ilkaj Gindoan pogađa za 3:1.

Rijad Mahrez je ponovo pogodio u 55. minutu za 4:1, da bi minut kasnije Če Adams smanjio na 4:2.

Peti gol za Siti postigao je De Brujne, koji se drugi put upisao u listu strelaca.

Siti sada ima 14 bodova više od drugoplasiranog Junajteda, uz meč više.