15. Aprila 2022.

Davidovič Fokina nastavlja da ruši favorite

Nakon Novaka Đokovića i Davida Gofana, pao je i i Amerikanac Tejlor Fric u tri seta. Španac je posle preokreta savladao šampiona Indijan Velsa sa 2:6, 6:4, 6:3.

Davidovič Fokina u svom prvom masters polufinalu u karijeri čeka boljeg iz duela između Grigora Dimitrova i Hurberta Hurkača.

Španac je imao pet brejk lopti u prvom setu, ali je Fric ipak uspevao da odoli drugim servisom i povede 6.2.

Davidovič Fokina se i na startu drugog seta mučio da pronađe nivo igre koji je pokazao protiv Đokovića i Gofana.

Međutim, posle osam izjednačenih gemova iskoristio je seriju grešaka Amerikanca i napravio brejk za 5:4.

Usledio je pritisak Frica, koji stiže do tri brejk lopte, ali je Davidovič Fokina odoleo pritisku i preokrenuo za 6:4 i izjednačenje.

Nastavio je u istom ritmu, ali Fric spasava sve tri brejk lopte u prvom gemu trećeg seta. Međutim, Španac ne popušta sa pritiskom, pa stiže do nove prilike u trećem gemu koju ovaj put koristi.

Fric odmah uzvraća ribrejkom, a onda spasava četiri brejk lopte za 3:2. Međutim, ne uspeva dugo da održi visok nivo igre pa gubi opet servis i Španac preokreće na 4:3.

Besprekornim servisom stiže do 5:3, a onda koristi pritisak pod kojim se našao Fric i novim brejkom potpuno preokreće meč za najbolji rezultat karijere.

U preostalim četvrtfinalima sastaju se Janik Siner – Aleksandar Zverev i Dijego Švarcman – Stefanos Cicipas.