Davidovac imao svoj šou – Zvezda lako do druge pobjede

18.00 Mega Bemaks – Novi Pazar
19.00 Dinamik – Sloboda
19.00 Partizan – Tamiš

Aktuelni šampion Srbije je ostvario i drugu pobedu u Superligi, posle trijumfa nad Dunavom u “Pioniru”.

Crvena zvezda je kontrolisala ritam meča i maltene tokom svih 40 minuta imala dvocifrenu prednost, ali je Zlatibor, ipak, bio pristojan rival najboljoj ekipi na Jadranu.

Ovo je bio treći duel ove dve ekipe u poslednje dve sezone i ujedno i treća pobeda crveno-belih.

Crveno-beli do prednosti su, kao po običaju u Superligi, došli na samom početku. Korak po korak gradili su vođstvo i posle prvih 15 minuta ono je bilo dvocifreno – 38:23.

Tada je već krenuo šou Dejana Davidovca, ubedljivo najboljeg aktera ovog meča. Davidovac je bio nerešiva engima za košarkaše Zlatibora, a izgledalo je da će gosti slaviti još jednu izuzetno ubedljivu pobedu.

Ipak, krajem prvog poluvremena Zlatibor je uspeo da zaigra iznenađujuće odlično i da odjednom od -15 dođe do zaostatka samo četiri poena. Ristić i Davidovac su uspeli da se pobrinu da ne dođe do potpunog preokreta, pa je na pauzi bilo +8 za goste.

U nastavku igre rezutlat se, manje-više, kretao kao i u prvom poluvremenu. Zvezda je čuvala svoju dvocifren prednost, a Zlatibor je, samo na trenutke, uspevao da napravi seriju od maksimalno 5:0.

Davidovac je nastavio da dominira, dok su svoj doprinos dali Beron, Rivers i Ristić.

Četvrta četvrtina bila je izuzetno neefikasna (11:12) i u njoj je viđena najgora košarka tokom celog meča, a pitanje pobednika je tokom tih deset minuta bilo potpuno jasno.

Pomenuti Davidovac bio je igrač utakmice sa 22 poena i četiri skoka. Rivers je imao 11, a Ristić i Beron po deset poena. U Zvezdi su se svi upisali (Nenadić 1p) sem Radanova, koji je šutnuo jednom za sedam minuta.

Na drugoj strani Bjelica je upisao 13, Riznić 12, a Marojević 11 poena.

U narednom kolu, 4. maja, Zvezda dočekuje FMP, a Zlatibor putuje na prvo gostovanje OKK Beogradu.