31. Januara 2021.

Danska odbranila titulu šampiona svijeta

U finalu Svetskog prvenstva savladali su Švedsku rezultatom 26:24.

Danci su tako odbranili titulu šampiona sveta, koju su 2019. godine osvojili na domaćem terenu. Ovo im je druga zlatna medalja u istoriji. Šveđani su došli do petog srebra na SP.

Gledali smo fantastično finale Svetskog prvenstva.

Brz ritam na početku, dobre odbrane i sjajni golovi obeležili su prvih 10 minuta.

Obe reprezentacije su se smenjivale u vođstvu, a prvi put je neko došao do dva gola prednosti u 17. minutu, kada je Danska preko Nilsena došla do 8:6.

Delovalo je da će Danci preuzeti kontrolu nad utakmicom i sa igračem manje krenula po tri gola prednosti. Ostavili su praznu mrežu, izgubili loptu i Švedska smanjuje i potom stiže do izjednačenja.

Danska je povela 10:9, a onda sledi serija Švedske, kojom dolazi do 10:12 i po prvi put su imali dva gola prednosti.

Ni oni nisu iskoristili napad za +3, izgubili su jeftino nekoliko lopti, pa se Danska vraća sa dva vezana gola u egal.

Na kraju prvog poluvremena je Nilsen postigao fantastičan pogodak za 13:13 u poslednjem napadu. Na poluvremenu je bilo nerešeno.

Blistali su golmani obe ekipe, pošto je Landin imao pet odbrana, a Palička šest, koji je uspeo i da odbrani sedmerac Hansenu.

Danska: E. Nielsen, Moler, Landin (15 odbrana), E. Jakobsen 1, M.L. Jakobsen 1, Zakarijasen, H. M. Jensen, Saugstrup 3, S. H. Jensen, Holm 4, M. Hansen 7, J. P. Hansen, Svan, Anderson 1, Larsen 1, Braming, Gidsel 2, Olsen, Kristensen, N.O. Nielsen 5, Molgard 2

Švedska: Palička (8 odbrana), Agerfors, Johanenson, Lagergren 4, Jonson, Lindskog, D. Peterson 1, F. Peterson 2, Vane 5, Turin, Gotfridson 3, Karlsbogard 1, Edvardson, Pelas 2, Sandel 2, Darj 1, Bergendal, Sunefeldt, Krinc 1, Klar 2

U prvih 10 minuta drugog poluvremena Mikel Hansen postiže dva fantastična gola, ali je propustio da donese dva gola prednosti Danskoj pošto je pogodio prečku.

Igralo se gol za gol, nekoliko puta su se menjali u vođstvu i niko nije mogao da ode na više od jednog gola prednosti.

Holm je ušao sa klupe i napravio razliku, pošto je postigao tri vezana gola i vratio prednost Danskoj na 15 minuta do kraja utakmice.

Upravo je Holm doneo dva gola prednosti Danskoj, pošto je na 13 minuta do kraja postigao i četvrti gol iz četvrtog pokušaja.

Danska na 11 minuta do kraja odlazi na +3, golom Saudstrupa.

Održavali su tri gola prednosti, sjajno je igrao Mikel Hansen i Šveđani nisu imali šanse, pošto je na drugoj strani blistao Landin na golu. Imao je 12 odbrana.

Neverovatni Landin je na +2 na dva minuta do kraja odbranio sedmerac i rešio meč. Imao je 15 odbrana i Danska je došla do pobede i druge titule svetskog šampiona u istoriji.

Najefikasniji bio je Mikel Hansen sa sedam golova, dok je pet postigao Nilsen. Pravi X faktor bio je Holm, koji je postigao četiri gola. Ali, mora se još jednom spomenuti da je verovatno igrač utakmice neverovatni Landin sa 15 odbrana.

Kod Švedske je Vane bio najefikasniji sa pet golova. Četiri je postigao Lagergren.