Danska nastavlja da “gazi”, trijumf Austrije i Švajcarske, pobjeda Albanije

Moldavija – Danska 0:4 (0:4)
Olsen 23, Kjer 34p, Norgard 39, Mele 44
Farska ostrva – Austrija 0:2 (0:1)

Lajmer 26, Sabicer 48

Danci prosto dominiraju u ovim kvalifikacijama i posle sedam odigranih utakmica imaju svih sedam pobeda i gol razliku 26:0.

U ovom sedmom kolu su sa 4:0 pobedili Moldaviju i to na gostovanju, a poveli su u 23. minutu kada je gol postigao Olsen.

Iskusni štoper Simon Kjer je u 34. minutu povisio na 2:0 sa penala, da bi pet minuta kasnije na semaforu stajalo 3:0, a za to je bio zaslužan Norgard.

Za konačnih 4:0 i to u prvom poluvremenu, postarao se Joakim Mele u 44. minutu utakmice.

U ovoj grupi je odigran još jedan susret i to u Beču gde je Austrija sa 2:0 pobedila Farska ostrva. Strelci za Austrijance bili su Lajmer u 26. minutu, odnosno Sabicer u 48. minutu.

Grupa C:
Litvanija – Bugarska 3:1 (1:0)
Lasickas 14, Černjih 82, 84 – Despodov 64
Švajcarska – S. Irska 2:0 (1:0)
Zuber 45+4, Fasnaht 90+3

Fudbaleri Švajcarske su do treće pobede u ovom kvalifikacionom ciklusu došli nad reprezentacijom Severne Irske u ovom sedmom kolu.

Oni su pobedili sa 2:0, a strelac tog prvog gola bio je Zuber u 4. minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Zapravo, Zakarija je postigao vodeći gol u 7. minutu, ali ga je VAR poništio. Loše vesti stigle su za Severnu Irsku u 37. minutu kada je Džamal Luis dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Konačan rezultat je postavljen u finišu utakmice, tačnije u 93. minutu, kada je gol postigao Fasnaht.

Švajcarska sada ima 6 bodova više u odnosu na Irsku i maltene je osigurala mesto koje vodi u baraž.

Fudbaleri Albanije stigli su i do treće uzastopne pobede u grupi I, kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Oni su još jednom savladali Mađarsku u samo mesec dana, ovoga puta u Budimpešti – 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Armando Broja u 80. minutu, kada je preciznim udarcem sa desne strane iskosa pogodio malu mrežu gola koji čuva Gulaši.

Albanija je bila bolji rival, stvorila je više izglednih šansi i na kraju zasluženo stigla do 15. boda i sada je druga na tabeli ponovo.

Engleska će verovatno ostati nedostižna i direktno će proći, ali će Albanci ključni meč imati za tri dana, kada će dočekati Poljsku, od koje imaju jedan bod više, tri kola pre kraja.

Sviderski 10, Broli 20ag, Kedziora 50, Buksa 84, Pjontek 90+1

Upravo su Poljaci opravdali ulogu favorita u duelu sa San Marinom u Varšavi i na kraju rutinski slavili 4:0.

Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno posle 20 minuta tokom kojih su domaći dali dva gola.

Najpre je Sviderski postigao gol, a onda Broli autogol. Kedziora i Buksa su povisili prednost u drugom, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavio je Pjontek.

Laku i ubedljivu pobedu ostvarila je i Engleska u gostima kod Andore. Bilo je, takođe, 5:0.

Kod Gordog Albiona petorica različitih igrača upisivala se u strelce.

Čilvel i Saka su pogađali u prvom, a Ejbraham, Vord-Praus i Griliš u drugom poluvremenu.

U okviru grupe A, u kojoj se nalazi Srbija, u Bakuu je odigran duel između Azerbejdžana i Republike Irske.

Grupa A:
Azerbejdžan – Irska 0:3 (0:2)
Robinson 7, 39, Ogbene 90

Trijumf, i to veoma ubedljiv, odneli su “ostrvljani” rezultatom 3:0 (2:0), a junak je bio Kalum Robinson.

Napadač Vest Bromvič Albiona je pogađao gol domaćina u 7. i 39. minutu za lagodnu prednost Iraca.

Iako su Azeri napadali i, prema slobodnoj proceni, zaslužili makar jedan pogodak na ovom meču, do mreže rivala nisu došli.

Irci su je sačuvali, a u 90. minutu preko Ogbenea posle kornera postavili konačnih 3:0.

Irska je upisala prvu pobedu i došla do pet bodova, Azerbejdan je ostao na četiri, a ispred Luksemburg ima šest, odnosno, Srbija 11 i Portugalija 13.

Grupa F:

Najbolji meč u terminu od 18.00 odigrali su Škotska i Izrael, a i tu su “ostrvljani” slavili trijumf, i to posle velikog preokreta i u samoj završnici.

Izrael je dva puta vodio golovima Zahavija i Dabura, a Škoti se dva puta vraćali preko MekGina i Dajks, koji je u međuvremenu promašio i penal.

Bilo je nerešeno sve do četvrtog minuta nadoknade kada je Mektomini doneo veliku radost navijačima na “Hempden parku” u Glazgovu i pobedu Škotskoj.

Škoti sada imaju 14 bodova, Izrael je ostao na 10, a Danska je i dalje maksimalna sa 18 bodova i gol-razlikom 22:0.

Ispod su Austrija sa sedam, Farska ostrva sa četiri i Moldavija sa jednim osvojenim bodom.

Fudbalska reprezentacija Kosova* poražena je na gostovanju od Švedske rezultatom 3:0, u meču grupe B kvalifikacija za Mundijal.

Ovaj tim, ako se uopšte tome i nadao, ostao je bez šansi za plasman na završni turnir, dok je Švedska sa druge strane napravila veliki korak ka tom cilju.

Tzv. Kosovo se dobro držalo u prvih pola sata meča u Solni, ali ih je u 29. minutu načeo Emil Forsberg sa bele tačke.

Grupa B:
Švedska – Kosovo 3:0 (1:0)
Forsberg 29p, Isak 62, Kvajson 79
Gruzija – Grčka 0:2 (0:0)
Bakasetas 90p, Pelkas 90+5
Grupa D:
Kazahstan – Bosna i Hercegovina 0:2 (0:1)
Prevljak 25, 66
Finska – Ukrajina 1:2 (1:2)
Puki 29 – Jarmolenko 4, Jaremčuk 34

Domaći su pobedu potvrdili u drugom poluvremenu, preko Isaka u 62, odnosno Kvajsona u 79. minutu.

Skandinavska reprezentacija je tako prišla na bod od vodeće Španije, s tim da Šveđani imaju i utakmicu manje.

U okviru iste grupe, Grčka je bila blizu da još jednom razočara, međutim, Heleni su uspeli da slave u Gruziji 2:0.

Oni su do golova stigli u samoj završnici. Prvi je postigao Anastasios Bakasetas u 90 iz penala, da bi drugi dao Dimitrios Pelkas u petom minutu sudijske nadoknade.

Selekcija Ukrajine je u meču grupe D uspela da prekine niz od pet uzastopnih nerešenih rezultat – i slavi na gostovanju u Finskoj, 2:1.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a prvi je bio delo Jarmolenka u 4. minutu.

Puki je u 29. izjednačio rezultat, da bi pet minuta kasnije Jaremčuk postavio konačan rezultat.

Ukrajina je trenutno druga sa osam bodova, četiri manje od vodeće Francuske i dva više od Bosne i Hercegovine, od koje imaju i meč više.