14. Marta 2021.

Danska brutalna prema Makedoncima

Utakmica je bila u egalu samo u prvih deset minuta. Do tog trenutka Danci su vodili 7:6. A onda je usledila serija od 5:0. Poveli su šest razlike i prednost je samo rasla. Na poluvreme se otišlo rezultatom 18:10.

With an impressive 31-22 win over Norway, PUMA Team Denmark clinched their  first handball world title - PUMA CATch up

Na startu drugog dela brzo se stiglo do 23:11 i već u tom trenutku je bilo jasno da će Danska ubedljivo slaviti. Svetski šampioni su u poslednjim sekundama meča stigli do 37:21, što je bila najveća razlika u celom meču.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Matijas Gidsel, koji je postigao sedam golova iz isto toliko pokušaja. Hansen je dao pet, a Mensah Larsen i Mikel Hansen po četiri pogotka. U četi selektora Kirila Lazarova bolji od ostalih bio je Filip Kuzmanovski sa pet golova.

Sada i Danska i Severna Makedonija imaju po šest bodova iz četiri kola, ali je Danska u vođstvu zbog bolje gol razlike. Treća u ovoj grupi je Švajcarska, koja je dobila Finsku 32:30, sa četiri boda. Na kontinentalno prvenstvo idu dve prvoplasirane ekipe iz grupe i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.