27. Maja 2019.

Dan kada je Robert Ori “rasplakao” Divca i Stojakovića

Sakramento Kingsi su početkom 2000–ih godina bili veoma važni na ovim prostorima, zbog Predraga Stojakovića i Vlade Divca veliki broj ljudi je sa nestrpljenjem čekalo utakmice Sakramenta u pola noći i emotivno doživljavali njihove pobede i poraze.

Sakramento Kingsi i Los Anđeles Lejkersi su u doigravanjima vodil ljute duele, a njihova serija u finalu Zapadne konferencije 2002. godine jedna je od najinteresantnijih i završena je posle drame i napornih sedam utakmica.

Na današnji dan pre 17 godina igrala se utakmica broj četiri između Los Anđeles Lejkersa i Sakramento Kingsa u Stejpls centru pred nekih 18 hiljada ljudi. Kingsi su taj meč počeli sjajno i na poluvremenu već imali veliku prednost, od 14 razlike.

U trećem kvartalu su Lejkersi spustili to na 7 i u poslednji napad se ušlo sa prednošću Sakramento Kingsa od samo dva poena i Lejkersi su imali posed za produžetak ili pobedu.

Kobi Brajant je na sebe preuzeo odgovornost i promašio polaganje, njegov promašaj Šekil O'Nil nije uspeo da vrati u koš i Vlade Divac je tu loptu izbacio na liniju za tri poena gde je dočekao Robert Ori, koji je šutnuo preko Vebera i pogodio za 100:99, čime je doneo Lejkersima izjednačenje u seriji.

Sve ovo ima još jači efekat kada se pogleda celokupna situacija. Ćerka Roberta Orija je u ovim momentima bila jako bolesna i nalazila se u bolnici, pa Robert Ori nije bio potpuno fokusiran na utakmicu, a i sam kaže da je uglavnom na mečeve dolazio neposredno pred početak.

Ori je ubacio 18 poena na tom meču, od čega 11 u poslednjoj četvrtini, a Šakil O'Nil je imao brutalan performans od 27 poena i 11 skokova dok je Kobi Brajant ubacio 25. Peđa Stojaković na ovom meču nije igrao, a Vlade Divac je ubacio 23 poena uz 7 uhvaćenih skokova.