24. Jula 2021.

Damir Mikec osvojio srebro!

On je u disciplini vazdušni pištolj završio kao drugi, iza Iranca Džavada Forugija, dok je treći Kinez Vei Pang.

Do finala je došao kroz dramu i poslednje osmo mesto u kvalifikacija, ali je zablistao kada je bilo najpotrebnije.

Kada je naišao sistem eliminacije bio je sve sigurniji, iako je iz drugog plana napadao medalje, u prvim serijama sa četvrte pozicije.

Pojačavao je, bio precizniji i na kraju napravio najveći uspeh u karijeri!

Na mnoštvo medalja sa Evropskih, Svetskih prvenstava, Svetskih kupova, Mikec je bogatoj riznici dodao i olimpijsko.

Svaka čast, Damire!

Srpski strelac Damir Mikec popeo se na postolje u Tokiju.

Mikec je osvojio srebrnu medalju u diciplini vazdušni pištolj i doneo Srbiji prvu medalju na ovogodišnjim Olimpijskim igrama.

Mikec je ostvario sportski san i došao do dugo čekanog odličja sa najvećeg sportskog događaja.

Zajedno sa Irancem Džavadom Forugijem, novim olimpijskim šampionom, i Kinezom Veijem Pangom “krunisan” je na postolju.

Damir nije skrivao sreću od trenutka kada se okitio srebrom.