13. Decembra 2020.

Dabl-dabl Jokića za 22 minuta – Denver tijesno poražen

U tom tesnom porazu je sjajno odigrao Nikola Jokić koji je za samo 22 minuta ubacio 26 poena uz 10 skokova i 5 asistencija i dve u stilu kvoterbeka.

Dakle, pauza je gotova, NBA se vraća i timovi već igraju prve od tri pripremne utakmice, pa su Golden Stejt Voriorsi u noći iza nas savladali Denver Nagetse sa 107:105.

Utakmica je počela nekako previše opušteno, za prva tri minuta smo videli samo dva koša – po jedan na obe strane, kada su Milsep i Luni pogodili po trojku.

Voriorsi su koristili svoje najjače oružje, šut, dok su se Nagetsi oslanjali na genijalnost Nikole Jokića koji je s lakoćom pronalazio Milsepa, Herisa i ostale, a kada Jokić ne bi igrao, napad Denvera faktički ne bi ni postojao.

Igrači sa klupe su pokušali da naprave neko iznenađenje, Kampacov NBA debi je sasvim solidno prošao i već se priča da će mnogo pomoći Nagetsima u budućnosti, ali i pored svih napora Nagetsi su na poluvreme otišli sa -11, 61:50.

Photo by Ezra Shaw/Getty Images

U nastavku, dosta bolja igra Denvera, videlo se da ni Golden Stejt baš nije u vrhunskoj formi i dozvoljava Nagetsima da se vrate u meč, pošto je Jokić ponovo pronalazio saigrače, a Heris pogađao kada je bilo potrebno.

Meloun je 4. četvrtinu počeo sa niskom petorkom, a Denver je imao 7 poena zaostatka, 84:77. Defanziva je bila sjajna zahvaljujući Kampacu, a minute su dobili i Bol Bol i Vlatko Čančar.

Denver je nekoliko puta bio na zaostatku od pola koša, ali su Voriorsi u penal završnici bili maksimalno fokusirani i slavili sa 107:105.

Kako je rečeno, Jokić 26 poena i 10 skokova, Heris je imao 11, a Marej 10 poena. Na drugoj strani 13 poena ubacio je Bejzmor, 12 Li, a po 10 su imali Stef Kari, Keli Ubre, Džordan Pul i Majkal Mur, a Alen Smailagić postigao je 4 poena.