5. Marta 2019.

Dabl dabl Jokića u porazu Nagetsa od Sparsa

U veoma turbulentnom meču prepunom preokreta Denver je zabeležio i treći poraz u nizu, posle neuspeha protiv Nju Orleansa i Jute.

Još jednu fantastičnu partiju videli smo od našeg Nikole Jokića, koji je imao 22 poena (10/14 iz igre), deset skokova i šest asistencija.

San Antonio je razbio Nagetse u prvoj četvrtini, koju je okončao sa 36:17 u svoju korist. Tim Majka Malouna je uspeo da se vrati u život i na poluvreme ode sa “samo” minus 10. Ipak, problemi su se nastavili u drugom poluvremenu.

Sparsi su povećali svoju prednost na 16 poena viška pred poslednjih 12 minuta meča, a tu prednost su i održavali do sredine poslednje deonice, kada je ona iznosila i 18 poena.

Na četiri minuta do kraja prednost ekipe Grega Popoviča je iznosila 14 poena, ali je Denver nestvarnom serijom uspeo da se vrati u meč. U narednih pet napada Džamal Marej je pogodio četiri trojke, dok je jednu upisao Vil Barton, pa je na 49. sekundi do kraja San Antonio imao samo poen prednosti.

Sparsi su trošili sat, a Demar Derozan je je promašio svoj šut. Pomenuti Marej je hteo da nastavi svoju seriju, ali je promašio trojku, a zatim još jednu posle ofanzivnog skoka.

Lopta je nekako opet završila u rukama igrača Nagetsa, došla je do Jokića, ali je njega, na sedam sekundi do kraja, sačekao Oldridž koji ga je “zalepio” i primorao Denver na prekršaj.

Faul je napravljen nad Rudijem Gejom, ali je on promašio oba slobodna bacanja, pa je Denver imao novi napad za pobedu. Lopta je završila kod Gerija Herisa, ali ni on nije uspeo da donese sreću “grumenju”.

U San Antoniju najbolji su bili Derozan sa 24 poena, šest skokova i sedam asistencija i Lamarkus Oldridž sa 22 poena i devet skokova.

Na drugoj strani, pored pomenutog Jokića, istakli su se Marej sa 25 poena i osam asistencija, Malik Bizli sa 15, te Barton sa 12 poena. Ajzea Tomas je još jedanput podbacio i upisao sedam poena za 17 minuta, uz šut iz igre od 3/11.

Nagetsi naredni meč igraju u noći između srede i četvrtka, od 4.30 kada gostuju Lejkersima.