26. Februara 2021.

Dabl-dabl Jokića u porazu, Denver je na ivici, Fildelfija dobila Dalas

Naš Nikola Jokić nije uspeo u paru sa Džamalom Marejom da spreči poraz od Vašingtona. Rezultat je bio 112:110.

Srpski centar je za oko 38 minuta na terenu postigao 24 poena, imao 11 skokova, sedam asistencija, dve blokade, te po jednu ukradenu, odnosno izgubljenu loptu.

Iz igre je šutirao 9/18, za tri 3/4, dok je sa slobodnih bacanja bio nepogrešiv, 3/3.

Denver je imao prednost na oko pet minuta do kraja, ali su Bredli Bil i Rasel Vestbruk uspeli da preokrenu.

Zanimljivo, poslednji koš na meču postigao je Majkl Porter junior da minut i 15 sekundo do kraja.

Promašivali su u završnici Marej, Kampaco dva puta i to je značilo da Nagetsi neće moći da izbegnu 15. poraz.

Trenutno su osmi na Zapadu, na ivici plej-ofa, sa tri pobede više od Memfisa, ali i četiri meča više.

Od Jokića je efikasniji bio samo Džamal Marej sa 34 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija.

Ipak, tim iz prestonice je imao više raspoloženih igrača. Najbolji je bio Bredli Bil sa 34 poena, uz po četiri asistencije i skoka.

Hačimura je dodao 20, dok je Vestbruk ostvario tripl-dabl, 16 poena, 10 skokova i isto toliko asistencija.

Deni Avdija je za oko dvadesetak minuta na parketu imao po dva poena i skoka, te jednu asistenciju.

Utakmica je bila manje-više neizvesna, nisu se mnogo rezultatski odvajali, a najveću prednost imali su Vizardsi u drugoj četvrtini, +12.

Vašington je u poslednjem kvartalu odbio nalet Denvera i ostvario 12. pobedu, što im je dovoljno za 12. mesto na Istoku.

Narednu utakmicu igraju protiv Minesote, dok će se Denver sastati sa Oklahomom.

Košarkaši Filadelfije savladali su Dalas sa 111:97 i tako zadržali čelnu poziciju na Istoku.

Bila je to druga uzastopna pobeda Siksersa, i četvrta u poslednjih pet mečeva, dok je ekipi iz Teksasa ovo bio 16. poraz u sezoni.

Džoel Embid je još jednom bio dominantna figura u pobedničkoj ekipi, susret je završio sa 23 poena, devet uhvaćenih lopti, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Prva četvrrtina bila je izjednačena, Filadelfija je posle dvanaest minuta bila na poen prednosti (23:22).

Ključnu prednost stekla u drugoj četvrtini koju je dobila sa 15 poena razlike pa se na odmor otišlo da 59:43.

Dalas do kraja nije uspeo da izbriše minus, Fildalefija je održavala prednost i maksimalno je imala 26 poena razlike, sredinom poslednje četvrtine (102:76).https://www.youtube.com/embed/zYaMhs7dzdA

Pored Embida, u timu Filadelfije po 15 poena postigli su Set Kari i Ben Simons, dok je Dvajt Hauard postigao poen manje.

Luka Dončić je bio najefikasniji u timu Dalasa sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Boban Marjanović je za nepunih 17 minuta postigao sedam poena uz čak 12 skokova (osam defanzivnih) i jednu blokadu.

Denver naredni meč u noći između subote i nedelje gostuje Oklahomi, dok će Filadelfija biti domaćin Klivlendu.

Košarkaši Bruklin Netsa savladali su Orlando Medžik sa 129:92.

U redovima poražene ekipe odličnu partiju je pružio Nikola Vučević, koji je postigao 28 poena, a imao je i 12 skokova i dve asistencije.

Ipak, tandem Kajri Irving-Džejms Harden bio je bolji.

Irving je imao 27 poena, devet asistencija i pet skokova, a Harden 20 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Kod Bruklina se istakao i Šemet sa 19 poena i devet skokova.

Netsi su ostvarili osmi uzastopni trijumf, iako su već u prvoj četvrtini imali dvocifreni zaostatak.

Drugi kvartal je presudio i u njemu su domaći postigli čak 41 poen. Nešto slabiji je bio i poslednji period, u kojem se dali 37 poena.

Efikasnu utakmicu odigrali su Njujork Niksi i Sakramento Kingsi, a slavili su domaći sa 140:121.

Kvikli je imao 25 poena, Burks 24, dok je u poraženoj ekipi najbolji bio Dieron Foks sa 29 poena i 11 asistencija.

Baks – Pelikans 129:125

MVP partiju odigrao je Janis Adetokumbo u pobedi Milvoki Baksa nad Nju Orleans Pelikansima rezultatom 129:125.

On je imao dabl-dabl učinak, 38 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Veliku pomoć je imao i u Krisu Midltonu koji je imao 31 poen, sedam skokova i šest asistencija, odnosno Divićencu, koji je postigao 24 poena.

Zajon Vilijamson se istakao kod Pelikansa sa 34 poena, osam skokova i šest asistencija.

Meč je generalno bio neizvestan, pošto nijedna od ekipa nije imala dvocifrenu prednost.

Na kraju, treba reći i da su trijumf ostvarili Memfis Grizlisa nad Los Anđeles Klipersima sa 122:94.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu domaćih bio je Džons sa 20 poena. Takođe, dobar je bio i Bruks sa 19 poena.

Dabl-dabl je imao Jonas Valančunas (16p+15sk), dok je Dža Morent meč završio sa 16 poena i sedam asistencija.

Kavaj Lenard sa 17 poena i sedam asistencija nije uspeo da spreči 11. poraz Klipersa, koji su trenutno drugi na Zapadu.