11. Januara 2021.

Dabl-dabl Jokića, laka pobjeda Denvera, Pokuševski i Oklahoma iznenadili Bruklin, šampion lako u Teksasu

Denver je posle nešto lošijeg starta ove sezone uspeo da veže dve pobede, nad Filadelfijom i Njujorkom, odnosno 4 pobede u 5 poslednjih mečeva.

Oni sada imaju skor od 5 pobeda i 5 poraza, baš koliko i Njujork Niksi koje su upravo pobedili sa 114:89, a Jokić je ponovo igrao odlično.

Nikola je za 30 minuta na parketu imao 22 poena, 10 skokova i 5 asistencija pritom je bio na 9 od 15 pogođenih šuteva iz igre. Denver je pitanje pobednika uspeo da reši maltene u prvom poluvremenu.

Odigrali su dosta dobro u tom delu meča, posebno u drugoj četvrtini koju su dobili sa čak 31:17 i sa 59:38 otišli na poluvreme, kada su i rezerve uspešno odradile svoj deo posla.

U trećoj četvrtini su Niksi zaigrali za nijansu bolje, ali je svakako to bilo nedovoljno da se ugrozi visoka prednost Nagetsa. Jokić se u nastavku susreta nije ni vraćao u igru, kao ni u prethodnim mečevima kada je sve već bilo rešeno…

U noći između nedelje i ponedeljka u NBA ligi odigrano je šest utakmica.

Veče je počelo pobedom Jute nad Detroitom u gostima i pored nove sjajne partije Džeremija Grenta.

Zatim su se u Los Anđelesu sastali Klipersi i Čikago Bulsi.

Priredili su sjajan meč, a na kraju su slavili Klipersi rezultatom 130:127.

Ni fantastična partija Zeka Lavina nije pomogla Bulsima. Bek šuter je ubacio 45 poena (10/16 trojke), uz 7 skokova i 7 asistencija.

Kliperse je predvodio superstar dvojac Kavaj Lenard – Pol Džordž.

Lenard je ubacio 35 poena, dok je Džordž postigao 28. Lu Vilijams dodao je 21 poen.

Oklahoma je kao gost iznenadila Bruklin Netse 129:116.

Netsi su ponovo bili bez Kajrija Irvinga, ali vratio se Kevin Durent i očekivalo se da lako pobedi Bruklin. To nije bio slučaj.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski postigao je tri poena i upisao tri skoka za 13 minuta na parketu.

Šej Gildžes-Aleksander bio je najbolji sa 31 poenom, a pratili su ga Dijalo sa 25 i Horford sa 22.

Na drugoj strani je Kevin Durent ubacio 36 poena, uz 11 skokova.

Karis Levert dodao je 21, dok je Džeret Alen imao 15 poena i 10 skokova.

Los Anđeles Lejkersi lako su na gostovanju savladali Hjuston Rokitse – 120:102.

Šampiona su do pobede predvodili Entoni Dejvis i Lebron Džejms.

“Obrva” je ubacio 27 poena, dok je Džejms upisao 18 poena, 7 skokova i 7 asistencija.

U poraženom sastavu je Vud bio najefikasniji sa 23 poena.

Harden je ubacio 20, a Džon Vol 14 poena, uz 10 skokova.

Minesota Timbervulvsi revanširali su se San Antonio Sparsima za poraz od pre dva dana – 96:88.

Sparsi su bili bez Demara Derozana.

Dianđelo Rasel je bio najefikasniji sa 27 poena, dok je Bizli dodao 24.

Ruki i prvi pik na draftu Entoni Edvards nije uspeo da postigne nijedan poen za 17 minuta.

Loni Voker je sa 25 poena predvodio Sparse, a Oldridž je ubacio 20.

Voriors – Reptors 106:105

U poslednjem meču dana, Golden Stejt Voriorsi savladali su Toronto Reptorse – 106:105.

Voriorsi su imali +15 pred poslednju četvrtinu, ali su sve uspeli da prokockaju i uđu u neizvesnu završnicu.

Dvojkom Van Vlita na 45 sekundi do kraja, Toronto je došao do 105:104, a Voriorsi nisu iskoristili naredni napad. Nisu ni Reptorsi, pošto su na 9 sekundi do kraja promašili trojku i zatim je bio aut za Voriorse.

Na četiri sekunde do kraja fauliran je Li, koji pogađa oba bacanja i donosi pobedu Golden Stejtu.

Stef Kari imao je katastrofalno šutersko veče, Šutirao je 1/10 za tri i 1/6 za dva, za ukupno 2/16 iz igre. Postigao je 11 poena, uz 9 skokova i 6 asistencija.

Istakao se Vigins sa 17, Paskal je ubacio 15, a Demijan Li 13 poena.

Sa 25 je bio najbolji Sijakam, dok je Lauri ubacio 21 poen.