3. Marta 2020.

Dabl-dabl Bobija, Dončić umalo pogodio “ludi” šut za pobjedu,Niksi iznenadili Hjuston

Srpski košarkaš Boban Marjanović tek četvrti put u sezoni na terenu je proveo 20 ili više minuta.

Bobi je ovoga puta igrao 22 minuta i odradio je veoma dobar posao protiv centarske linije Čikaga.

Spars – Pejsers 111:116

Reprezentativac Srbije ostvario je dabl-dabl učinak – 14 poena i 12 skokova – i uz to je imao jednu ukradenu loptu, jednu blokadu i 7/11 šut iz igre.

Ekipa Rika Karlajla odigrala je generalno slabu utakmicu, za tri poena su šutirali ispod trideset odsto (12/42), ali su na kraju ipak imali šut za pobedu.

Iako su na 25 sekundi do kraja gubili 107:99, Dalas je trojkama Dorijana Fini-Smita i Maksija Klebera uspeo da dođe do -2 (109:107) i poseda. Franšiza iz Teksasa nije imala tajm-aut pa je Dončić morao da improvizuje.

Luka je dobio loptu na pola terena, šutirao je odmah, međutim zamalo je promašio ovaj “ludi” šut i Bulsi su uspeli da savladaju Maverikse.

Dončić je odigrao dobru utakmicu, ali pamti i bolja izdanja. Reprezentativac Slovenije postigao je 23 poena (8/20 iz igre), uz to je imao pet skokova i devet asistencija, ali je za tri šutirao 1/8.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Tim Hardavej junior sa 26 poena, dok Kristaps Porzingis nije igrao na ovom susretu.

Čikago su do pobede predvodili košarkaši s klupe – Kobi Vajt i Oto Porter. Vajt je imao 19 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Porter postigao 18 za 17 minuta.

Dalas ima skor 37/25, dok je Čikago na 21/40.

Košarkaši Njujorka su iznenadili Hjuston, Juta je pobedila na krilima Bojana Bogdanovića, dok je Marko Gudurić dobio minute u pobedi nad Atlantom.

Niksi su došli do neočekivane pobede u “Medison Skver Gardenu” nad Roketsima rezultatom 125:123.

Izabranici Majka Milera došli su do druge pobede u nizu, prekinuvši Hjustonovu seriju od šest trijumfa.

Fenomenalna druga četvrtina donela je Niksima maksimalnih +21 u jednom trenutku, ali je već na poluvremenu bilo “samo” deset poena razlike.

Niksi su uspeli da se vrate na +19, ali je Hjuston ponovo prišao i čak imao priliku da dođe do pobede u završnici.

U poslednjem napadu odgovornost je preuzeo Rasel Vestbruk, ali je naišao na izuzetno defanzivca u Frenku Nilikini, koji ga je zatvorio i otežao mu šut za izjednačenje koji je završio van obruča.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je ruki Ar Džej Beret sa 27 poena i po pet skokova i asistencija. Džulijus Rendl je imao 16 poena i uhvaćenih lopti, dok su po 15 ubacili Bobi Portis i Vejn Elington.

Na drugoj strani Džejms Harden je imao 35 poena i osam asistencija, a Rasel Vestbruk 24 poena i devet skokova.

Oslabljeni Memfis Grizlisi su razbili Atlanta Hokse na gostovanju rezultatom 127:88.

Srpski košarkaš je dobio nešto više od pet minuta na parketu i za to vreme ubacio dva poena (1/1) i zabeležio po skok, asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu.

Atlanta se dobro držala do kraja prvog poluvremena, ali se “raspala” u drugom. Memfis je došao do +19 sredinom treće četvrtine, a onda nastavio da “gazi”.

Ubrzo je razlika bila preko 30 poena, a u jednom trenutku bilo je i +41 za “grizlije”.

Đorđi Đeng je ubacio 17 poena, Džoš Džekson je imao 16, a po 15 Tajus Džouns i Jonas Valančunas, koji je dodao i 15 skokova.

Trej Jang je predvodio svoju ekipu sa 19 poena. Kevin Huerter je dodao 13, a Džef Tig i Džon Kolins po 12.

Juta Džez je lako izašao na kraj sa Kavalirsima u Klivlendu – 126:113.

Egal je viđen samo u prvom poluvremenu, kada je Klivlend na trenutke i vodio, ali je dvocifrena prednost u korist gostiju došla već početkom drugog poluvremena.

Juta je kontrolisala meč do kraja i zabeležila rutinsku pobedu.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović imao je izuzetnu partiju sa 28 poena, sedam skokova i šest asistencija. Rudi Gober je imao 20 poena i devet skokova, a Donovan Mičel isto uhvaćenih lopti i poen manje od Francuza.

Košarkaši Majami Hita pobedili su Milvoki Bakse 105:89, nanevši tek deveti poraz u sezoni ekipi iz Viskonsina.

Ekipa Erika Spolstre odigrala je sjajnu utakmicu, pre svega defanzivno, što govori i 89 primljenih poena od jednog od najboljih napada u ligi.

Hit je potpuno zaustavio Janisa Adetokumba, ali i Krisa Midltona, koji su udarne igle prvoplasirane ekipe u ligi.

Majami je od sredine prve četvrtine preuzeo vođstvo i do kraja utakmice je nije ispuštao. Protivnika su slomili u četvrtoj četvrtini u kojoj su došli do maksimalnih +17, a na kraju su pobedili sa šesnaest poena razlike.

Janis Adetokumbo odigrao je možda i najlošiju utakmicu u sezoni. Aktuelni MVP postigao je svega 13 poena, uz to je imao 15 skokova i tri asistencije, ali i očajnih 6/18 iz igre.

Nije se proslavio ni Midlton koji je imao 12 poena i sedam skokova, odnosno 4/16 iz igre.

Majami je odigrao sjajnu timsku utakmicu, što govori podatak da je čak šest košarkaša završilo utakmicu sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji bili su Batler i Krauder sa 18 poena, Dragić je ubacio 15, Adebajo je imao 14 i 13 skokova, Nan 13 poena, a Olinik 11.

Majami ima skor 39/22, dok je Milvoki na 52/9.

Košarkaši Portlanda pobedili su na gostovanju Orlando – 130:107.

Blejzersi su ostvarili važnu pobedu u trci za plej-of, dok je Orlando pretrpeo 34. poraz i sada imaju samo tri manje od devetoplasiranog Vašingtona.

Viđen je sjajni okršaj između Si Džej Mekaluma i Nikole Vučevića.

Mekalum je postigao 41 poena, uz pet skokova i asistencija (14/24 iz igre), dok je Vučević postigao 30 poena i uz to je imao 11 skokova, ali to nije bilo dovoljno Orlandu.

Blejzersi su utakmicu prelomili u četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 38:19.

Pored Si Džeja, dobru utakmicu u Portlandu odigrao je Geri Trent sa 24 poena, Vajtsajd je imao 16 i 13 skokova, dok je Ariza postigao 11. U poraženom sastavu samo je Ros ispratio Vučevića – 23 poena, pet skokova.

Portland ima skor 27/35, a Orlando 27/34.

Košarkaši Indijane pobedili su San Antonio u Teksasu – 116:111.

Sparsi su odigrali dobru utakmicu, za tri poena su šutirali čak 50 odsto (16/32), ali su košarkaši Indijane pružili izuzetnu partiju.

Briljirali su Ti Džej Voren i Malkolm Brogdon. Krilni košarkaš (Voren) postigao je 23 poena, dok je plejmejker (Brogdon) imao 26 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Pratio ih je Domantas Sabonis sa 14 poena, 11 skokova i pet asistencija, dok je Majls Tarner postigao 17 poena i uz to je imao četiri blokade.

Bolji od ostalih kod Sparsa bio je Trej Lajls sa 20 poena, dok je Demar Derozan imao svega 10, šest skokova i sedam asistencija.

Indijana ima skor 37/24, dok je San Antonio na 25/34.