Dabl-dabl Bjelice, tripl-dabl Karija, Voriorsi preokretom srušili Lejkerse

Prvi zvaničan meč za tim Voriorsa odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Bjelica i bio je jedan od najboljih u pobedničkoj ekipi.

Upisao je dabl-dabl učinak od 15 poena i 11 skokova.

Šutirao je 5/6 za dva, 1/1 za tri poena i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Upisao je i četiri asistencije i jednu ukradenu loptu za 25 minuta na parketu. Imao je +/- od +20.

Efikasniji su bili samo Džordan Pul sa 20 poena i Stef Kari koji je ostvario tripl-dabl učinak sa 25 poena, 10 skokova i 10 asistencija. Kari je šutirao 5/21 iz igre (2/8) za tri poena.

Dvocifreni su bili još Demijan Li sa 15, Vigins sa 12 i Igudala sa 12 poena.

Na drugoj strani je Lebron Džejms imao 34 poena i 11 skokova, a Entoni Dejvis 33 poena i 11 skokova.

Niko više nije bio dvocifren – Karmelo Entoni imao je devet, Vestbruk osam poena (4/13 iz igre).

Lejkersi su imali +10 u prvoj četvrtini, ali su Kari i Bjelica seriju spustili na koš zaostatka pred sam kraj deonice.

Tokom cele druge četvrtine vodili su Lejkersi i na poluvreme su otišli sa +6, a na startu treće četvrtine su Voriorsi izjednačili.

Ponovo su Lejkersi uspeli da se odlepe i odu na +9 na tri minuta do kraja četvrtine, ali ponovo Bjelica i Kari serijom pred kraj četvrtine vraćaju Golden Stejt rezultatski u igru.

Sredinom poslednje četvrtine usledio je preokret – Voriorsi odlaze na +8 i povratka za Lejkerse nije bilo.

Igrali su “ratnici” sigurno i sačuvali prednost.

Milvoki Baksi savladali su Bruklin Netse 127:104, u meču koji je otvorio jubilarnu 75. sezonu NBA lige.

Aktuelni šampion je lako izašao na kraj sa Bruklin Netsima i slavio na svom parketu.

Već posle prve četvrtine imali su +12, u kojoj je Janis Adetokumbo za 10 minuta na parketu imao 13 poena i 8 skokova.

Na poluvremenu je bilo +7 za Bakse, iako su vodili i +18 na tri minuta do kraja prvog dela.

Serijom 12:0, poenima Durenta i Herisa, Netsi su se vratili.

Janis je nastavio na startu treće četvrtine da “maltretira” Netse i ponovo Baksi odlaze na dvocifrenu prednost, koju do kraja meča nisu ispuštali.

Sa +12 su ušli u poslednju četvrtinu i lako odradili posao u poslednjih 12 minuta.

Janis Adetokumbo bio je najbolji na meču sa 32 poena, 14 skokova i sedam asistencija.

Kris Midlton i Pet Konaton ubacili su po 20 poena, Nvora je dodao 15, a Džru Holidej 12 poena.

Kevin Durent je bio najbolji sa druge strane sa 32 poena i 11 skokova.

Peti Mils je ubacio 21, Harden 20 poena.