28. Septembra 2019.

Da li će Jović dobiti “popravni” protiv Atletika?

Atletiko će u subotu od 21.00 ugostiti Real na svom “Vanda Metropolitano” stadionu u prvom zvaničnom madridskom derbiju ove sezone.

Prethodno je, na Međunarodnom kupu šampiona (prijateljski turnir), tim Dijega Simeonea razbio Real rezultatom 7:3.

Ove dve ekipe su posle šest odigranih kola u samom vrhu tabele – Real je prvi sa 14 bodova, dok 1 manje ima Atletiko.

Biće zanimljivo videti da li će šansu u prvoj postavi u timu Zinedina Zidana dobiti srpski golgeter Luka Jović, koji i dalje čeka na prvi gol u dresu tog kluba.

Jović je dobio priliku u sredu na meču protiv Osasune, kada je odigrao svih 90 minuta i postigao gol u 58. minutu, koji mu je (ne)pravedno poništila VAR tehnologija.

Iskusni Karim Benzema je do sada uglavnom dobijao priliku da startuje i to se Zidanu isplatilo, a gotovo sigurno je da će tako i biti u madridskom derbiju.

Bivšem napadaču Ajntrahta i Crvene zvezde šansa će se prikazati potencijalnim ulaskom sa klupe, a nije ni isključena opcija (iako je malo verovatna) da Zidan krene sa dva napadača, Jovićem i Benzemom.