29. Jula 2022.

Čukina nova “četvorka”, eliminisani Rijeka i Olimpija, Maltežani kobni i po Velež

Srpski tim je nakon pobede od 4:1 u gostima, rivala savladao i na Banovom brdu, ovoga puta 4:0.

Strelci su bili Mohamed Badamosi u 39. i 41, Đorđe Ivanović u 52, odnosno Mihajlo Spasojević u 73. minutu.

“Brđani” će u narednoj rundi igrati protiv favorizovanog Tventea. Prvi meč, u Beogradu, na programu je 4. avgusta.

Početak susreta između Čukaričkog i Rasinga bio je nervozan na obe strane – faulovi, dueli, prekidim nepovezana igra.

Prva velika šansa viđena je u devetom minutu, kada je glavom posle kornera šutirao Badamosi, ali je lopta završila na prečki.

Delovalo je da će ovo biti jedina prilika u prvom periodu, međutim, domaći su sa dva gola za dva minuta ubrzo rešili pitanje prolaska.

Brza akcija u završnoj trećini terena je usledila u 39. minutu. Ivanović je dodao Kovaču, ovaj Badamosiju, kome nije bilo teško da savlada Rufijea.

Isti igrač, napadač iz Gambije, mrežu Rasinga zatresao je i u 41. minutu. Na prvoj stativi je skočio i glavom, posle centaršuta Ivanovića, postigao još jedan gol.

Gosti su ubrzo propustili najbolje šanse na utakmici, dve u vrlo kratkom periodu, ali je odbrana Čuke dobro reagovala.

Badamosi je na startu drugog poluvremena mogao da upiše het-trik, ali je, mislivši da se nalazi u nedozvoljenoj poziciji, loptu glavom nonšalantno zahvatio i propustio priliku.

Novi gol na meču viđen je u 52. minutu, kada je Ivanović bio na pravom mestu. Posle kornera i intervencije igrača domaćih na prvoj stativi, na drugom kraju šesnaesterca lopta je pala na volej krilnom napadaču, koji je zatresao mrežu.

Čuka se nije zadovoljavala i nastavila je da traži put do još nekog pogotka. Nisu ga nalazili Lukić, Stevanović i Ndiaje, ali jeste Spasojević.

Ovaj 18-godišnjak je u 73. minutu lepo izbacio čuvara iz igre, zalomio ga, a onda školski levom nogom matirao Rufijea i postavio konačnih 4:0.

LK, 2. kolo kvalifikacija (revanš):
Čukarički – Rasing 4:0 (4:1 prvi meč)
Badamosi 39, 41, Ivanović 52, Spasojević 73

Stadion na Banovom brdu
Sudija: B. Sarijev (Kazahstan)

Širom Evrope igrani su mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

U ovom kolu nastupio je i veliki broj ekipa sa ovdašnjih prostora, a Rijeka nije uspela da prođe iskušenje u duelu sa ekipom švedskog Đurgardena.

Šveđani su posle pobede u gostima od 2:1 i ove večeri bili uspešni, pošto su na svom terenu pobedili sa 2:0 (1:0) i overili prolaz dalje.

Strelci su bili Isak Hien u 55. i Emanuel Banda u 84. minutu.

Ni Olimpija iz Ljubljane nije bila uspešnija, ona je eliminisana od rumunskog Sepsija ukupnim rezultatom 4:3.

U revanšu u Sloveniji Olimpija je slavila sa 2:1 (2:0), ali to nije bilo dovoljno.

Ekipa Drite koja nastupa za tzv. Kosovo, namučila je favorizovanu ekipu Antverpena.

U prvom meču u Belgiji nije bilo golova, ali je na stadionu u Prištini presudilo iskustvo gostiju, koji su poveli golom Laurita Krasnićija u 53. minutu, a posao završili preko Balikviše u devetom minutu nadoknade za konačnih 0:2 (0:0).

Mostarski Velež je poklekao u sudaru sa Hamrunom sa Malte.

I na meču na Malti je bilo 1:0 za Hamrun pa su tako ukupnim rezultatom 2:0 prošli dalje. Strelac tog gola bio je Džoni u 15. minutu.

Makedonska Škendija je prošla u treće kolo pošto je bila bolja od Valmijete iz Letonije, 3:1 (2:1). Škendija je do prolaza dalje došla ukupnim rezultatom 5:3.