5. Augusta 2022.

Čukarički se trudio, ali Tvente je mnogo bliži Fiorentini

Koliko su “brđani” bili bolji od Rasing Uniona u prethodnoj rundi, toliko je sada član Eredivizije bio dominantniji i sve to je naplatio izuzetno efikasnim prvim poluvremenom.

Tvente je u prvoj zvaničnoj utakmici u novoj sezoni demonstrirao visoku efikasnost i raznovrsnost u napadu, koju srpska ekipa nije umela da zaustavi.

Stoga nije teško zaključiti da je holandski tim posle prve utakmice značajno bliži dvomeču protiv Fiorentine u plej-ofu.

Kvalifikacije za Ligu konferencija, 3. kolo:
Čukarički – Tvente 1:3 (0:3)
Kovač 59 – Rots 8, Flap 31, Brenet 43

Stadion Partizana (Beograd)
Sudija: Haralnd Lener (Austrija)

Gosti su već posle 30 sekundi imali stopostotnu šansu preko Von Volfsvinkela, ali je golman Mićović odbranio.

Međutim, u osmom minutu bio je potpuno nemoćan kada je Dan Rots zatresao njegovu mrežu i nagradio bolji početak Tventea.

Čukarički: Mićović – Stevanović, Drezgić (57. Kovačević), Vujadinović, Roganović – Mijailović, Docić (46. Adžić) – Ivanović (46. Lučić), Kovač, Ndiaje (46. Ovusu) – Badamosi (83. Spasojević)

Tvente: Unerstal – Brenet (67. Černi), Hilgers (81. Proper), Plegeselo, Smal – Zeruki (81. Kjolo), Sadilek – Flap (76. Stejin) – Rots (67. Colis), Von Volfsvinkel, Misiđan

Probudio se tada tim Dušana Kerkeza, te zaigrao otresitije ka golu rivala, a dva puta je ozbiljno zapretio preko Muhameda Badamosija.

Nažalost, lopta u mrežu Tventea nije htela, ali jeste na drugoj strani i drugi gol Holanđana potpuno je isekao “brđane”.

Bilo je to u 31. minutu kada je ove večeri odlični Mišel Flap potpuno neometano sa 13, 14 metara pogodio za 2:0.

Tu je Čukarički bio potpuno sasečen, a u 43. minutu potpuno potučen golom Džošue Breneta koji je pobegao odbrani u kojoj je bila velika pukotina.

U sledećem napadu Ndijae je imao ozbiljnu šansu, ali je golman Unerstal sprečio da Čukarički dođe do gola pred odlazak na odmor.

U nastavku je živost u ekipu Čuke uneo Luka Adžić sa jedne, odnosno, Samjuel Ovusu sa druge strane.

Upravo je Adžić imao fantastičnu priliku u 50. minutu, nije pogodio cilj, ali se iskupio u 59.

Tada je lepo poslužio usamljenog Stefana Kovača koji je sa oko sedam metara konačno probio barijeru i skinuo nulu sa semafora.

Od tog momenta se Čukarički oslobodio stega i još više razigrao, ali je kvalitetna ekipa Tventea to uspela da upasivi i do kraja izdrži svaki pritisak.

Revanš se igra za sedam dana u Holandiji, a šanse Čukaričkog da izbori prolaz zaista su minimalne posle ubedljivog poraza u Beogradu.