26. Jula 2019.

Čukarički odolio raspoloženim Norvežanima, Joveljić donio pobjedu Ajntrahtu!

Fudbaleri Čukaričkog remizirali su sa Moldeom rezultatom 0:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Srpski predstavnik je odoleo napadima Norvežana i uspeo da “izvuče” remi na neugodnom gostovanju.

Iz utakmice gosti iz Srbije sigurno izlaze kao zadovoljniji, uzimajući u obzir da su tokom većine meča bili inferiorniji rival.

Odličnu partiju pružio je golman ekipe, 32-godišnji Nemanja Belić, ka čime golu je upućeno čak 21 udarac (11 u okvir gola).

Utakmica je počela veoma agresivnom igrom Norvežana, koji su posle prvih 10 minuta imali dve odlične šanse. Gola nije bilo, ali je domaćin nastavio sa napadima.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, drugo kolo:
Molde – Čukarički 0:0 (0:0)
Aker stadion, Molde
Glavni sudija: Robetson (Škotska)

Prvu polu-priliku za goste imao je Ovusu, ali nije uspeo da pogodi gol u 22. minutu. Napadi Moldea nastavili su se posle 30. minuta, kada je Molde imao još dve šanse.

Do kraja poluvremena Čukarički nije uspeo da nijedanput ozbiljnije pripreti, a na drugoj strani ih je konstantno spasavao golman Belić.

Izabranici Aleksandra Veselinovića nisu uputili nijedan šut u okvir gola protivnika, dok ih je na drugoj strani bilo čak 13 – ali, bez efikasnosti.

Molde (4-2-3-1): Kraninks – Haralsdejd, Bjornbak, Foren, Haugen – Aursnes, Husain – Hestad, Ejkrem, Omoijuanfo – DžejmsČukarički (4-2-3-1): Belić – Ćirković, Šapić, Puškarić, Bogosavac – Kovač, Docić – Ovusu, Stojanović, Đorđević – Tedić

U drugo poluvreme se ušlo nešto mirnije, a prva je inicijativu preuzela Čuka. Srpski klub je izgledao kompaktnije i češće dolazi do potencijalnih šansi, dok je Belić i dalje bio na visini zadatka.

Gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom i držali loptu češće u svojim nogama, a to je rezultovalo većim brojem prilika i sigurnijom igrom.

U poslednjih 15 minuta Molde se ponovo konsolidovao i nastavio da napada, pa preko Ejkrema dolazio do prilika. Golman Belić je nastavio da bude briljantan i da odlično rešava sve situacije ispred svog gola.

32-godišnjak između stativa Čukaričkog je do kraja meča morao još par puta da interveniše, a odbrana gostiju se dobro postavljala i branila.

Pred sam kraj utakmice, u četvrtom minutu sudijske nadoknade, Birmančević je uspeo da dobije drugi žuti karton u samo 10 minuta igre i da bude isključen, na sreću bez posledica po goste.

Revanš meč igraće se na Banovom brdu za nedelju dana, 1. avgusta. Bolji iz njihovog dvomeča ići će na megdan boljem iz duela AEL Limasol (Kipar) – Aris (Grčka).

Dejan Joveljić, mladi srpski fudbaler, fantastično se predstavio Ajntrahtu – pobedonosnim golom.

Joveljić je bio junak tima iz Frankfurta jer je na svom prvom zvaničnom meču za klub, prilikom prvog šuta, uspeo da postigne i prvi gol.

Doskorašnji napadač Crvene zvezde je ušao u 64. minutu, a samo sedam minuta kasnije uspeo da izbori odličnu poziciju, glavom smesti loptu u mrežu i, ispostavilo se, donese pobedu Nemcima.

On je odlično iskoristio centaršut Da Koste i već od prvog meča nastavio tamo gde je nastavio njegov sunarodnik i takođe bivši zvezdaš Luka Jović.

Ajntraht se tokom celog meča mučio da probije odbranu estonske Flore, inače ekipe koja je izbacila Radnički iz Niša u prvom kolu.

Prvi gol na utakmici postigao je Toro u 24. minutu, ali je Ainsalu izjednačio u 34, pa se za novi pogodak čekalo sve do Joveljićevog ulaska.

Fudbaleri sofijskog CSKA i mađarskog Fehervara, koji predvode srpski treneri, ostvarili su minimalne pobede u prvim mečevima II kola kvalifikacija za LE.

Bugarski CSKA je savladao hrvatski Osijek 1:0, a pobedu ekipi Ljupka Petrovića protiv bivšeg tima doneo je Evandro u 53. minutu.

Istu prednost stekao je Fehervar Marka Nikolića protiv Vaduca, a uoči gostovanja u Lihtenštajnu.

Meč večeri odigran je u Belgiji gde je domaći Gent savladao rumunski Vitorul sa čak 9:3!

Već u prvom poluvremenu je viđeno šest golova, a dvostruki strelci su bili Kubo i Jaremčuk za Gent, te Tiru za Vitorul koji je u jednom trenutku gubio 6:1.

Crnogorska Budućnost se verovatno oprostila od Evrope porazom od ukrajinske Zorje 3:1 u Podgorici.

Posao je već u prvih 90 minuta odradio španski Espanjol koji je razbio islandski Stjarnan 4:0, uz po dva gola Ferejre i Iglesijasa, koji je zabeležio i asistenciju.

Jednom nogom u III kolu je i italijanski Torino nakon 3:0 nad mađarskim Debrecinom, a Saša Lukić je dobio samo poslednjih 15 minuta na terenu u ekipi “bikova”.

Po dva gola prednosti pred revanše stekli su Glazgov Rendžersi i Vulverhempton, dok su potencijalni rivali Čukaričkog u III kolu grčki Aris i kiparski AEL remizirali bez golova u Solunu.

Najinteresantniji meč viđen je u Poljskoj gde je Pjast savladao letonsku Rigu 3:2 posle gola zaostatka na poluvremenu.