12. Novembra 2020.

CSKA spriječio senzaciju, preokret Olimpijakosa, Makabi razbio Žalgiris, Kokoškov izgubio 42 razlike!

CSKA sada ima pet pobeda i tri poraza, dok je Baskonija ja dve pobede i četiri poraza.

Srpski centar Nikola Milutinov je za domaćina odigrao 29 minuta i upisao sedam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Utakmica je odlično počela po Moskovljane koji su vrlo brzo došli do dvocifrene prednosti, a istu održali sve do poluvremena na kojem su vodili 47:35.

Baskonija je uspela da zaostatak smanji na jednocifren pred poslednjih deset minuta, a onda nekako i da uvede meč u neizvesnu završnicu.

Gosti su uspeli da dođu do izjednačenja pri rezultatu 84:84 na manje od minut do kraja, ali vremena i snage za preokret nije bilo.

Kod pobednika se istakao Darun Hilijard sa 31 poenom, a na drugoj strani Fol je imao 19, a Henri 17 poena.

U narednom kolu CSKA gostuje Žalgirisu, dok Baskonija dočekuje Fenerbahče. Obe utakmice su na programu 17. novembra.

Košarkaši Olimpijakosa i Makabija zabeležili su pobede na domaćem terenu u okviru osmog kola Evrolige.

Olimpijakos je u Pireju savladao Albu rezultatom 75:71.

Olimpijakos sada ima pet pobeda uz tri poraza, dok je nemački tim i dalje na samo jednom trijumfu.

Grčki predstavnik je u ovaj meč ušao kao veliki favorit, ali je na početku naišao na ogroman otpor tima iz Berlina.

Gosti su prvu četvrtinu osvojili rezultatom 22:10, a dvocifrenu prednost održali do kraja poluvremena.

Ipak, u trećem kvartalu je bilo 27:9 za domaćina, što mu je na kraju donelo i preokret.

Žan-Šarl Livio i Šakil Mekkisik su imali po 13, a Saša Vezenkov 11 poena. Čarls Dženkins nije postigao nijedan za 15 minuta na parketu.

Na drugoj strani dvocifreni su bili Nils Gifaj sa 13 i Johanes Tajman i Maoda Lo sa po deset poena.

Makabi je u Tel Avivu pobedi Žalgiris sa 85:57.

Pojedini stručnjaci su u ovom meču očekivali i pobedu gostiju, ali je “Ponos Izraela” potpuno razbio ekipu iz “Zelene šume”.

Žalgirisu je ovo treći poraz, pored pet trijumfa, dok je Makabi sada na skoru 3-5.

Sve je bilo gotovo na poluvremenu. Makabi je stekao prednost od 24:14 posle prve četvrtine, a nakon 29:9 u drugoj deonici Žalgiris je mogao da se preda.

Gosti su koliko-toliko smanjili zaostatak, ali nisu dožli ni blizu neizvesnosti.

Tajler Dorsi je imao 16, a pratio ga je Kris Džouns sa poenom manje.

Kod gostiju 12 poena je imao Tomas Vokap, a po 11 su ubacili Žofri Lovernj i Marijuš Grigonis.

Košarkaši Barselone razbili su Fenerbahče rezultatom 97:55 u osmom kolu Evrolige.

Barsa je upisala svoju sedmu pobedi i učvrstila se na prvom mestu tabele, dok je Fenerbahče sada na skoru 4-4.

Izabranici Igora Kokoškova loše su ušli u meč pa je posle prve deonice bilo 28:17 za domaćina.

Prednost je nastavila da raste i već se na poluvremenu moglo naslutiti da će se Fenerbahče izblamirati, pošto je bilo +22 za Barsu.

Barselona je na kraju meč završila sa bezobraznih +42.

Kod pobednika su se istakli Kajl Kjurik sa 25, Smits sa 20 i Mirotić sa 16 poena.

Na drugoj strani postojao je samo jedan igrač sa dvocifrenim brojem poena – Lorenzo Braun je ubacio deset.