9. Oktobra 2021.

CSKA nadigrao Efes, “Manekeni” lako, “Klackalica” u Pireju pripala Olimpijakosu

U reprizi prošlosezonskog polufinala fajnal-fora aktuelni šampion Evrope tako je upisao drugi poraz u prve dve runde.

Malo je Efesu bilo i 32 poena srpskog reprezentativca Vasilija Micića jer je odbrana bila ispod svakog nivoa, kao i procenti šuta drugih saigrača.

Sa druge strane, CSKA je koristio svaku priliku, a posebno druge i treće napade posle ofanzivnih skokova.

Moskovljani su tokom cele utakmice imali prednost koja je od +5 na poluvremenu u drugom delu došla do +16 (75:59).

Nekako su domaći u finišu serijom 8:0 i zakucavanjem Micića stigli do 94:90, potom i trojkom Adrijana Moermana do 95:93 na 52 sekunde pre kraja.

Dobili smo pravu dramu u završnici, ali u njoj nije bilo Micića koji je završio meč zbog pet ličnih grešaka.

Međutim, Tornike Šengelija je posle novog ofanzivnog skoka ukucao loptu u koš za novih +4 i, ispostavilo se kroz penal završnicu, nedostižne razlike za Efes.

Na kraju je Micić pognute glave napustio teren uprkos 32 ubačena poena, a pratili su ga Moerman sa 14 i Larkin sa 12 poena.

U pobedničkom taboru Šengelija je ubacio 23 poena, Vil Klajburn 18, a Lundberg i Vojtman po 17 poena.

Košarkaši Armanija rutinski su savladali Baskoniju na gostovanju rezultatom 78:64, u okviru drugog kola Evrolige.

Domaći su se držali do početka druge četvrtine, tokom koje su “manekeni” stekli dvocifrenu prednost, koju nisu ispuštali do samog kraja.

Armaniju je ovo drugi trijumf u sezoni, dok je Baskoniji drugi poraz u eliti.

Trojica najefikasnijih igrača, zanimljivo, dolaze iz redova poraženog. Fontekio je imao 16, uz šest skokova, Boldvin 14, uz po četiri skoka i dodavanja, a Giedratis 14 poena.

Na listi strelaca slede košarkaši Armanija – Dilejni sa 13, odnosno Hol i Šilds sa po 12 poena, s tim da je ovaj drugi imao i 10 skokova.

Istakli su se i Meli sa 10 poena i pet skokova, Hajns sa osam poena i sedam skokova, odnosno Rodriges sa osam poena i šest asistencija.

Armani u narednoj rundi čeka Makabi, dok Baskonija igra sa Panatinaikosom na istom ovom terenu.

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Real Madrid 74:68, u meču drugog kola Evrolige.

Ovaj meč mogao je da ode na obe strane, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je poslednja četvrtina presudila.

Olimpijakos je u tom kvartalu stigao i do dvocifrene razlike, koju je do kraja Real uspeo samo malo da spusti.

Domaći su tako nakon trijumfa nad Barselonom, uspeli da poraze i drugog španskog velikana, kojem je ovo prvi neuspeh u eliti ove sezone.

Najzaslužniji za pobedu Olimpijakosa bio je Saša Vezenkov, koji je ostvario dabl-dabl – 16 poena i 10 skokova. Dvcoifren je bio još Tajler Dorsi sa 12 poena.

Kod gostiju istakli su se Vilijams-Gos sa 16 poena i tri skoka, odnosno Tavares sa 15 poena i šest skokova.

Pobedu u istom terminu je ostvario i ASVEL na gostovanju kod Albe – 71:67.

Nemačkom timu nisu pomogli Lo sa 22, odnosno Da Silva sa 14 poena. Jedini dvocifren u redovima pobednika bio je Okobo sa 13 poena i sedam skokova.