27. Septembra 2022.

Crnogorci se tukli, Finci ih nokautirali, krah BiH u Bukureštu

Bosna i Hercegovina je kolo pre kraja obezbedila prvo mesto i ulazak u A diviziju, a onda je u poslednjem kolu u Bukureštu doživela težak poraz od Rumunije – 4:1 (1:0).

Suprotno, Rumuni će uprkos ubedljivoj pobedi ispasti u C diviziju, zbog lošijeg međusobnog susreta u odnosu na Crnu Goru.

Rumunija je povela u 38. minutu golom Denisa Mana, a George Puškaš je u 73. duplirao prednost.

Četiri minuta kasnije je Edin Džeko smanjio na 2:1, ali je još samo dva minuta nakon toga Andrei Ratiu vratio dva gola razlike.

Konačnih 4:1 postavio je Puškaš svojim drugim pogotkom na meču u 86. minutu.

U istoj grupi Crna Gora je poražena na stadionu “Pod Goricom” od Finske rezultatom 2:0 (0:0).

Neverovatno, ali Crna Gora je u prvih 19 minuta već imala pet javnih opomena, od kojih je čak dve zaradio Žarko Tomašević i već od 17. minuta su domaći igrali sa igračem manje.

Finci su to iskoristili u drugom delu kada su za sedam minuta dali dva gola, a strelci su bili Antman i Kalman u 47. i 53.

Dva gola razlike i igrač manje na terenu bili su previše za Crnogorce koji su upisali novi poraz, ali koji ih neće mnogo boleti jer ostaju u B diviziji.