4. Februara 2021.

Crno-bela drama: Partizan od -18 do velike pobjede!

Bio je ovo jako važan meč za Partizan, ali crno-beli su uspeli da izbegnu poraz od Lokomotive!

Ključni potez je odradio Džoš Perkins koji je u poslednjim momentima utakmice položio loptu na drugi obruč i doneo pobedu Partizanu rezultatom 71:69.

Već od samog starta su Rusi nametnuli svoj tempo, dok su crno-beli u prvoj četvrtini izgubili čak šest lopti i dozvolili lake poene, pa je za tren oka bilo 16:5 za Lokomotivu.

Potom Novica Veličković „povlači“ Partizan napred i serijom 7:0, bilo je 16:12, pa smo dobili nagoveštaj bolje igre „parnog valjka“, ali se sve to rasulo u finišu, gde je Partizan napravio tri naivne greške i umesto sa vođstvom ili nerešenim ishodom sa -2 ušao u drugi period, 22:24.

A onda, crno-beli staju. Ubacili su tek 13 poena u drugoj četvrtini, dok je Lokomotiva zahvaljujući najviše Džordanu Krafordu gradila svoju visoku prednost. Još otkako je Motovilov pogodio flouter, Lokomotiva nije ispuštala dvocifrenu razliku.

Najveća prednost koju su imali gosti je bila 46:28, ali je Rašon Tomas uz pomoć Markusa Pejdža uspeo da to malo smanji, pa je Partizan na poluvremenu imao 35:48.

Drugo poluvreme je počelo snažnim zakucavanjem Linča, a na to je odgovorio Rašon Tomas prvim Partizanovim poenima iz kontre, a potom ide i trojka Jaramaza, pa novi laki poeni Tomasa i Pašutin zove minut odmora na 50:42 za goste.

Verovali ili ne Partizan se u potpunosti vratio u meč u trećoj deonici i dozvolio samo 8 poena Lokomotivi u ovom delu utakmice.

Jako važnu rolu imao je Erik Mika, koji je odigrao možda i najbolju utakmicu u dresu Partizana. Rašon Tomas je takođe odigrao fantastično, kao i prošli meč sa “Lokosima” i već na startu 4. četvrtine imao 20 poena…

Iako je Partizan dominirao na skoku i zaigrao dosta bolju odbranu, sa šutem su se dosta mučili, pogotovo šutem za tri poena.

Malo po malo i odbrana i skokovi su počeli da se isplaćuju crno-belima. Kada je Rašon Tomas ukrao loptu i asistirao Jankoviću za lake poene na 59:63, nagovešten je potencijalni veliki povratak crno-belih.

Potom je Tomas pogodio iz takozvanog “skraćenog kornera” za 61:63 i nakon dugo, dugo vremena je meč bio na jedan posed.

Odlepila se Lokomotiva na 67:63, a onda preko potrebna trojka Jaramaza za 66:67, pa Hervi snažno zakucava i Džoš Perkins pogađa svoju trojkju i donosi izjednačenje i veliku dramu 69:69.

Partizan potom igra sjajnu odbranu i dolazi do lopte, a Jaramaz izvlači faul na 17.8 sekundi do kraja i Sašo Filipovski zove tajm aut, posle kog Džoš Perkins pogađa zicer, na drugi obruč i Partizanu donosi pobedu 71:69.

Jednostavno, treba pohvaliti ceo tim Partizana za večerašnji nastup, a pre svega pristup utakmici i požrtvovanost. Rašon Tomas je ubacio 23 poena i bio najefikasniji i borio se čitav meč. Uz to je imao i 8 skokova.

11 poena postigao je Jaramaz, a heroj Perkins 9, koliko je imao i Novica Veličković, dok je Pejdž imao 8 poena, kao i Erik MIka koji je možda odigrao najbolji meč u crno-belom dresu.

Na drugoj strani, 16 poena Kraforda, 15 Hervija uz 12 skokova, a Redži Linč je imao 10. Bivši igrači Partizana, Vilijams Gos i Gordon imali su 5, odnosno 7 poena.