1. Juna 2019.

Ćorić pao poslije maratonske borbe – Nijemac sljedeća Novakova prepreka

Štruf je savladao Ćorića posle velike borbe i preokreta, po setovima sa 4:6, 6:1, 4:6, 7:6(1), 11:9.

Spektakl i jedan od najzanimljivijih mečeva turnira trajao je čak četiri sata i 25 minuta.

Štruf je pobedom zakazao duel sa najboljim teniserom na svetu, Novakom Đokovićem. Njih dvojica su do sada imali jedan međusobni duel, koji je pripao srpskom teniseru.

Posle prvog seta, koji je rutinski dobio Hrvat, Štruf je uzvratio furioznim tenisom i protivniku napravio dva brejka, uz propuštene šanse za treći.

Borna se trgnuo u trećem setu i zaigrao mnogo bolje, pogotovo na servisu. Nije iskoristio dve brejk prilike u trećem gemu, ali je u desetom, kada je Nemac servirao za ostanak u setu, došao do set lopti, a zatim i seta.

Photo by Clive Mason/Getty Images

Hrvatski teniser je u trećoj deonici meča bio savršen na servisu – 20/20.

U četvrtom setu obojica su propustili po jednu brejk priliku, pa se otišlo u taj-brejk. U nezvaničnom 13. gemu seta Štruf je bio dominantan, napravio četiri mini-brejka i odveo spektakl u odlučujući set.

Prvi je do prednosti došao Ćorić, ali mu je protivnik momentalno uzvratio. Meč je “otišao” na razliku i ponovo je do brejka došao Borna. On je poveo sa 7:6, ali kada je servirao za meč nije osvojio nijedan poen.

Na 10:9 desio se dramatičan i, ispostavilo se, odlučujući gem. Štruf je imao 0:30, ali je Borna vezao četiri poena dobrim servisima. Ipak, usledila je greška Hrvata, dupla servis greška i jedan loš volej, posle kojeg je Nemac pogodio viner za kraj.

29-godišnji Štruf se plasirao u osminu finala na opšte oduševljenje publike, koja je većinski bila na njegovoj strani, i time ostvario najveći uspeh na Grend slemovima u karijeri.