26. Marta 2019.

Ćorić koristio Kirjosov bijes

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtinu finala Mastersa u Majamiju nakon što je savladao Australijanca Nika Kirjosa sa 2:1 u setovima, 4:6, 6:3, 6:2 za sat vremena i 55 minuta.

Kirjos je prvi set dobio nakon četrdeset i jednog odigranog minuta i dva uzeta brejka u četvrtom i devetom gemu, a Ćorić je brejk vratio u petom gemu. Kirjos je već tokom drugog seta počeo da gubi živce i ušao u verbalnu raspravu sa sudijom, a potom je polomio reket i učinio lep gest poklonivši ga jednom od momaka u publici.

Već tad se moglo naslutiti da Kirjos nije glavom sto posto u meču, pa je to Ćorić iskoristio na najbolji mogući način, eksploatisavši Kirjosove greške i nakon nešto više od pola sata igre stigao do 1:1 u setovima.

Kirjos je izgubio gem pri rezultatu 4:2 za Ćorića u trećem setu pošto je ušao u verbalnu raspravu sa jednim od navijača, pa ga je sudija kaznio po drugi put što je rezultovalo gubitkom servia, a Borna Ćorić bez većih problema privodi meč kraju i odlazi u četvrtfinale gde će igrati sa Feliks Ože Alijasimom, Kanađaninom koji je 57. teniser sveta.

U četvrtfinale se plasirao i američki teniser Džon Izner, koji je nakon velike borbe savladao Britanca Kajla Edmunda sa 7:6, 7:6 i njegov protivnik u narednom kolu biće bolji iz duela Novak Đoković Roberto Bautista Agut.

Izner inače brani titulu u Majamiju, pošto je prošle godine u finalu savladao Aleksandra Zvereva sa 2:1 u setovima.

U narednu fazu plasirali su se i dva talentovana tenisera koji se smatraju zvezdama u usponu, Fransis Tijafo i Stefanos Cicipas. Tijafo je sa 2:1 posle dvoipočasovne borbe savladao Davida Ferera, dok je Cicipas sa 2:0 lako savladao argentinskog tenisera Leonarda Majera.