28. Juna 2021.

Čistka u Novakovom dijelu žreba

Naime, već u prvom kolu iz njegovog dela žreba ispalo je nekoliko odličnih tenisera poput Stefanosa Cicipasa, Janika Sinera i Aleksandra Davidoviča Fokine.

Treći nosilac je imao veoma nezgodnog protivnika na startu, Amerikanca Frensisa Tijafoa, ali je Grk svakako razočarao. Izgubio je sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:3.).

Davidovič Fokina je izgubio od Amerikanca Kudle sa 3:2, dok je Fučovič savladao Sinera sa 3:1.

Sa druge strane, Đoković je nakon početnih poteškoća relativno lako savladao Drejpera u četiri seta, a u narednom meču ga očekuje Anderson.

Novak Đoković će u drugoj rundi Vimbldona igrati protiv Kevina Andersona.

Južnoafrikanac je na startu turnira bio bolji od od Čileanca Marsela Tomasa Bariosa Vere u četiri seta.

Meč je trajao tri sata i 11 minuta i završen je rezultatom 3:1 (6:7, 6:4, 6:4, 7:6).

Anderson je prvi set izgubio u taj-brejku, ali je u naredna tri bio mnogo bolji i uspeo je da preokrene, te zakaže duel sa najboljim igračem sveta.

Đoković Anderson su do sada igrali 12 puta i Đoković vodi sa 10:2 u pobedama.

Igrali su u finalu Vimbldona 2018. godine kada je Novak slavio sa 3:0.