24. Jula 2021.

Čilić jedva izbjegao bruku dana na Olimpijskim igrama

Čilić je posle preokreta pobedio 217. tenisera sveta iz Brazila Žoaa Menezesa – 6:7(5), 7:5, 7:6(7).

Brazilac je u drugom setu pri rezultatu 7:6, 5:4 u njegovu korist servirao za pobedu, ali nije uspeo da tu šansu iskoristi.

Čilić je jedine brejk lopte propustio u prvom setu pri rezultatu 5:5, a onda u taj-brejku vodio 2:0 i 3:1, ali ga je izgubio 7:5.

Bio je na ivici poraza u drugom setu, pošto je Brazilac servirao za pobedu pri rezultatu 5:4, ali se vratio Marin, vezao četiri gema i izjednačio.

U trećem setu vodio je 5:0, ali je dopustio Menezesu da se skroz vrati u meč i Brazilac je došao do 5:4, a Čilić dolazi do meč lopte, koju ne koristi.

Menezes dolazi do 5:5, a Čilić je od 5:0 do 5:5 propustio osam meč lopti. Dva puta je servirao za pobedu.

Trenutno 217. teniser sveta je napravio brejk za 6:5, servirao za pobedu, ali se Čilić vraća. Spasao je meč loptu i uveo set u taj-brejk.

Prvi do mini-brejka stiže Menezes, kada je poveo 3:2, ali Čilić odmah uzvraća za 3:3.

Pravi novi mini-brejk i dolazi do 4:3, ali odmah uzvraća i Menezes za 4:4.

Čilić pravi novi mini-brejk za 6:5 i dolazi do meč lopte na svoj servis, koju ne koristi, pošto vraća Brazilac i dolazi do 6:6.

Još jednu meč loptu Čilić propušta na 7:6 na svoj servis, ali na 8:7 dolazi do nove, ponovo na svoj servis.

Koristi je i konačno ide u drugo kolo, pošto je izbegao najveću bruku dana na Olimpijskim igrama.

Naredni protivnik mu je Pablo Karenjo Busta, šesti nosilac iz Španije.