2. Septembra 2021.

Cicipas prvi do 50 pobjeda, Švarcman “razbio” Andersona, Sabaleka i Stivens lako

Treći nosilac na Otvorenom prvenstvu SAD savladao je Adrijana Manarina posle četiri odigrana seta.

Po setovima bilo je 6:3, 6:4, 6:7 (5), 6:0.

Cicipas je relativno lako osvojio prva dva seta.

Po brejk u oba seta bio mu je dovoljan i posle 70 minuta igre došao je do 2-0.

U trećem setu je skoro u svakom gemu napadao servis Manarina i tri puta je imao 0:30, ali nije uspeo da slomi upornog Francuza.

Set je otišao u taj-brejk, gde je Manarino bio bolji i slavio je sa 7:5.

Cicipas je ponovo otišao u toalet i zadržao se osam minuta, zbog čega je publika negodovala i zviždala mu kada se vratio na teren.

To ga nije omelo, pošto u drugom gemu okreće 40:0 za Manarina i pravi brejk, pa ga overava i dolazi do 3:0.

Do kraja seta je osvojio sve gemove i dominantno završio meč.

Naredni protivnik trećem teniseru sveta biće Karlos Alkaras iz Španije.

Grčki teniser Stefanos Cicipas ostvario je 50 pobeda u 2021. godini.

Cicipas je prvi teniser kojem je to pošlo za rukom ove godine.

Računaju se samo mečevi sa ATP tura, tako da se čelendžer igrači ne računaju.

Ove sezone, Cicipas je osvojio dve titule.

Ostvario je 50 pobeda i doživeo je 14 poraza.

Igrao je i finale Rolan Garosa, gde je poražen posle pet setova od Novaka Đokovića.

Argentinski teniser Dijego Švarcman plasirao se u treće kolo US Opena.

Švarcman je u tri seta savladao Kevina Andersona – 7:6 (5), 6:3, 6:4.

Bio je ovo nesvakidašnji teniski meč.

Počeli su ga na stadionu Luj Armstrong i tu su odigrali prvi set.

Prvi set igrao se 83 minuta, ali sa svim prekidima je trajao preko dva sata.

Prvo je pri rezultatu 5:5 u prvom setu meč prekinut jer je usledila prava oluja na stadionu, iako je krov bio zatvoren. Kiša je padala na tribine i napravila pravi haos, pa je publika morala da bude evakuisana.

Kiša je padala i na teren, pa je on morao da bude osušen kako bi se meč nastavio. Prethodno je Švarcman spasao set loptu, pa kada su se vratili na teren i nastavili meč posle 35 minuta pauze, Anderson je spasao dve brejk lopte. Set je otišao u taj-brejk, koji osvaja Švarcman rezultatom 7:4. Gubio je 4:3 sa mini-brejkom, ali je vezao četiri poena i slavio.

I onda je usledio još jedan prekid. Kiša i nevreme su bili sve jači, a u Njujorku je došlo do pravog potopa. Meč je prekinut i stadion je zatvoren, pa su Švarcman i Anderson čekali da Cicipas i Manarino završe.

Kada su završili, Švarcman i Anderson preselili su se na stadion Artur Eš i tamo završili meč.

Švarcman je lako dobio naredna dva seta.

Pravio je po brejk u oba seta i došao do pobede.

Posle dva sata i 45 minuta aktivne igre i pet sati svega sa prekidima, Švarcman se plasirao u treće kolo.

Tamo ga čeka Aleks Molčan.

Američka teniserka Sloun Stivens plasirala se u treće kolo US Opena.

Bivša šampionka savladala je posle dva odigrana seta mladu nadu američkog tenisa Koko Gof.

Po setovima bilo je 6:4, 6:2.

Meč je trajao 68 minuta.

Stivens nije dopustila protivnici nijednu brejk loptu u prvom setu, a brejk je napravila u devetom gemu pri rezultatu 5:4. Iskoristila je zatim drugu set loptu na svoj servis i povela.

U drugom setu je svoju mlađu koleginicu i sunarodnicu počistila sa terena sa dva napravljena brejka, iako je morala u drugom gemu da spašava brejk loptu.

Naredna protivnica biće joj bolja iz meča Kerber – Kalinina.

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD pobedivši slovenačku igračicu Tamaru Zidanšek sa 6:3, 6:1.

Beloruskinja je do pobede nad 40. teniserkom sveta došla za sat i jedan minut igre.

U sledećem kolu igraće protiv domaće teniserke Danijel Rouz Kolins, koja je bila bolja od još jedne Slovenke Kaje Juvan sa 6:4, 6:2.

Kazahstanka Elena Ribakina u treće kolo se plasirala pobedom nad Francuskinjom Karolin Garsijom sa 6:1, 6:4.

Ribakina, 20. igračica sveta igraće u narednoj fazi protiv 13. na WTA listi Rumunke Simone Halep.

Sve ruski meč između Kamile Rahimove i Ekaterine Aleksandrove, pripao je Rahimovoj (6:4, 6:1).

Ruski teniseri Andrej Rubljov i Danil Medvedev plasirali su se u treće kolo US Opena lakim pobedama.

Rubljov je igrao protiv Martinesa i pobedio sa 7:6, 6:7, 6:1, 6:1, a napeto je bilo posle drugog seta koji je pripao Špancu.

Potom je Rubljov “ubacio u petu brzinu” i sa samo dva izgubljena gema dobija dva sledeća seta za lagan prolaz u treće kolo.

Medvedev je imao još manje problema, pošto je sa 3-0 eliminisao Kepfera, rezultatom 6:4, 6:3, 6:2.

Feliks Ože-Alijasim je takođe sa 3-0 pobedio Zapatu Miraljesa, dok je Bautista Agut identičnim rezultatom pobedio Rusuvuorija.

Bugarski teniser Gregor Dimitrov eliminisan je sa US Opena.

Bolji od njega u drugom kolu bio je 73. igrač sveta Aleksej Popirin, kome je predao praktično izgubljen duel – 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), 4:0.

Dimitrov je odlično otvorio meč, stekao brejk u četvrtom gemu, ali je i brzo izgubio prednost, a potom i set u taj-brejku.

Skoro identična situacija je viđena u drugom setu, što je potpuno slomilo 18. tenisera sveta.

Popirinu je takav rasplet dao elan, “gazio” je Dimitrova sa dva brejka, a onda je Bugarin odlučio da je dosta dva gema pre kraja.

Ovom pobedom Australijanac je izborio duel sa pobednikom meča Giron – Evans.

Odloženi su svi mečevi na Luj Armstrong stadionu.

Kevin Anderson i Dijego Švarcman igrali su prvi set više od dva sata jer je meč tri puta prekinut.

Zbog oluje i jake kiše, koja je padala na stadionu i pored zatvorenog krova, meč je morao da bude prekinut.

Publika je evakuisana, a meč je i zvanično otkazan.

Posle njih su zakazan duel imale Anđelik Keber i Anhelina Kalinina, ali je njihov meč odložen.