16. Novembra 2022.

Cicipas poslije rolerkostera izbacio Medvedeva!

Bio je ovo 11. međusobni susret i četvrta pobeda Cicipasa, koji je ovoga puta slavio rezultatom 6:3, 6(11):7, 7:6(1).

Viđena je neverovatna drama, Cicipas je imao tri meč lopte u drugom setu, da bi Medvedev preživeo, iskoristio četvrtu set loptu i osigurao odlučujući period.

U njemu je imao brejk prednosti, koji je ispustio u gemu u kojem je servirao za pobedu, te je spektakl produžen.

Meč je morao da bude rešen tek posle taj-brejka odlučujućeg seta, kroz koji je Grk protutnjao, izgubivši samo jedan poen.

Cicipas je tako ostao u igri za plasman u polufinale, a u direktnom duelu protiv Andreja Rubljova, odlučivaće o tome ko će se pridružiti Novaku Đokoviću.

Za Medvedeva sezona je završena, a duel protiv Đokovića u petak neće imati rezultatski značaj.

Cicipas je odlično ušao u meč i već u drugom gemu oduzeo servis Medvedevu, čiji govor tela svakako nije mogao da raduje njegove navijače.

Ipak, brzo se stabilizovao Rus, ali do kraja prvog perioda nije uspevao uopšte da naudi Grku.

Dva puta je dolazio do 40:30 na servis Cicipasa, međutim, to je bilo sve, te je treći igrač sveta brzo, posle 33 minuta poveo sa 1-0 u setovima, 6:3.

Relativno miran bio je i drugi period, Cicipas je održao visok nivo igre i tačno je mogla da se primeti njegova odlična taktička priprema.

Brejk lopti nije bilo ni na vidiku, a najbliži njoj u drugom setu bio je Cicipas u devetom gemu, jedinom koji se igrao na razliku.

Jednostavno je pobednik ovog dela meča morao da bude odlučen posle taj-brejka. Rus ga je odlično otvorio, brzo došao do 4:1, ali je ponovo ušao u seriju grešaka i dozvolio seriju Cicipasa od 4:0.

Stegla se ruka Cicipasu na momenat, ali je ipak stigao do meč lopte, međutim, bekhend je završio u autu. Medvedevu je proradio servis u pravom trenutku, došao je do set lopte, ali kako je Cicipas prokockao meč, tako je Medvedev isto odigrao na set lopti – loš bekhend.

Drama se nastavila, imali su obojica po još jednu šansu, da bi Cicipas posle sjajnog forhenda stigao i do treće meč lopte. Ipak, Medvedev je fantastičnim smečom sa osnovne linije preživeo i ovo.

Došao je i on do treće set lopte, potom mini-brejkom i do četvrte, ovoga puta na svoj servis, diktirao je tempo, izašao na mrežu i potom izjednačio u setovima, 7:6(11).

Izborio je Medvedev odlučujući set, u njemu delovao sigurnije, a do prve brejk lopte na meču stigao je posle skoro dva sata igre.

Bilo je to u sedmom gemu, kada je imao dve vezane šanse, s tim da je odmah kod prve Cicipas nekontrolisano poslao lopticu u aut.

Medvedev nije izgubio poen sve do gema u kojem je servirao za potvrdu brejka. Nije mu bilo lako, susretao se sa brejk šansom, ali je preživeo, nakratko.

Ipak, do nove, tačnije dve, Cicipas je stigao u 10. gemu i tako od ovog meča napravio neviđenu dramu, poput one koju su priredili Medvedev i Rubljov.