11. Maja 2019.

Cicipas nastavio pobjednički niz na račun Zvereva, Nadal uništio Vavrinku

Cicipas je drugi put zaredom, u trećem međusobnom duelu, pobedio Zvereva za dva časa i 12 minuta igre – 7:5, 3:6, 6:2.

Grk je pobedom prošao u polufinale, gde će za protivnika imati boljeg iz okršaja između Rafaela Nadala i Stena Vavrinke.

Na samom startu meča Cicipas je imao četiri brejk lopte, a Zverev jednu, ali su oba tenisera uspela da reše svoje probleme. Odluka oko pobednika prvog seta pala je u 12. gemu, kada je Cicipas napravio brejk sa nulom i zatim odservirao za vođstvo.

Prvu i jedinu priliku u drugom setu imao je Nemac, koji je sve prelomio u osmom gemu seta, pa se otišlo u odlučujući deo igre.

U trećem setu prvi je zapretio Zverev, ali je Cicipas uspeo da spasi sve tri brejk šanse sa kojima je bio suočen, te da u narednom gemu oduzme servis rivalu. Nemački teniser nije imao odgovor, a Grk je do kraja meča napravio još jedan brejk i završio duel.

Jedan od ključeva ovog meča bio je izuzetno slab procenat ubačenog prvog servisa za Zvereva (57%) i osvojenih poena na prvi servis (67%), naspram Cicipasovih 73%, odnosno 81%.

Ovo je 20-godišnjem Grku bila sedma pobeda zaredom, posle osvajanja turnira iz Serije 250 u Eštorilu.

Cicipas će sačekati duel Nadala i Vavrinke kako bi saznao sa kim će se u subotu sastati u polufinalu Madrida, dok će u drugom polufinalu igrati Novak Đoković i Dominik Tim, najranije od 16 časova.

Rafael Nadal, španski teniser, lako je došao do pobede nad Švajcarcem Stenom Vavrinkom u dva seta, u četvrtfinalu Madrida.

Nadalu je bilo potrebno samo jedan čas i devet minuta igre da savlada Vavrinku – 6:1, 6:2.

Španac je pobedom povećao uspeh u međusobnim susretima sa Švajcarcem na 18-3.

Za drugog tenisera sveta sve je išlo “kao po loju” od samog starta. Nije igrao previše agresivno i puštao je protivniku da diktira tempo, ali je bio na svakoj lopti i, uglavnom, čekao greške.

Grešaka je bilo dosta sa druge strane mreže, pa je prvi set završen za svega 27 minuta tenisa.

U drugom setu Vavrinka i dalje nije imao rešenja za staloženu igru Nadala. Uspeo je da se spasi u trećem gemu, kada je spasao dve brejk lopte, ali ne i u petom, kada je došao do gem lopte posle 0:40, ali onda izgubio tri naredna poena.

Do kraja meča svi gemovi pripali su “Kralju šljake”, koji je došao do novog polufinala u španskoj prestonici.

U polufinalu Madrida Nadal će igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je pobedio Aleksandera Zvereva, najranije od 21.00 dok će se u drugom polufinalu sastati Novak Đoković i Dominik Tim, najranije od 16 časova.