28. Juna 2021.

Cicipas ispao u prvom kolu Vimbldona, kraj i za Kvitovu

Doduše, treći nosilac je imao veoma nezgodnog protivnika na startu, Amerikanca Frensisa Tijafoa, ali je svakako razočarao, izgubio je sa 6:4, 6:4, 6:3.

Cicipas ni ranijih sezona nije bio ubedljiv na Vimbldonu, ovo mu je bio drugi uzastopni put da je u Londonu ispao u prvom kolu.

Pre dve godine, na prethodnom izdanju turnira, za Grka bio koban Italijan Tomas Fabijano, sada je bio jači Tijafo.

Cicipas je bio u polovini žreba Novaka Đokovića tako da je sada jasno da se finalisti Rolan Garosa neće sastati na londonskoj travi.

U početnom setu, Tijafo je odmah napravio brejk za 1:0, da bi Cicipas propustio šansu da vrati to u četvrtom gemu.

U drugom setu, Amerikancu je opet bio dovoljan jedan brejk u devetom gemu, potom je u narednom spasap tri brejk lopte i konačno dobio gem i poveo sa 2:0 u setovima.

Kada je poveo sa 2:0 u trećem setu, bilo je jasno šta se dešava, iako je Cicipas imao tri brejk šanse, održao je prednost brejka i slavio posle 125 minuta igre.

U narednom kolu igraće sa pobednikom meča Pospišil – Karbaljes Baenja.

Dvostruka šampionka Vimbldona, Petra Kvitova, završila je učešće u singlu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Od šampionke turnira iz 2011. i 2014. godine bila je bolja Amerikanka Sloun Stivens, 6:3, 6:4.

Čehinja je ove godine bila u ulozi desetog nosioca, ali nije opravdala očekivanja.

U prvom setu, Stivensova, inače šampionka US Opena 2017. godine, izgubila je odmah svoj servis, ali ga je odmah i vratila.

Amerikanka je u šestom gemu napravila novi brejk za 4:2 i to joj je bilo dovoljno da kasnije osvoji set sa 6:3.

U drugom, nije uspela da dođe do brejka na startu i pored dve prilike, ali bila je strpljiva, sačekala nove prilike u sedmom gemu i iskoristila ih.

Njena protivnica u drugom kolu biće bolja iz meča Heder Votson – Kristi En.