11. Juna 2021.

Cicipas će se boriti za titulu u Parizu!

Cicipas će prvi put u karijeri igrati finale nekog grend slema. Postao je prvi Grk u istoriji kome je to pošlo za rukom.

Bio je bolji peti teniser sveta u momentima kada se lomio meč, igrao je hrabro, odlučno i posle dugih pet setova je došao do finala. Imao je i Zverev svojih šansi, ali ih nije koristio – propustio je tri brejk lopte na startu odlučujućeg seta.

Cicipas je meč završio sa 36 vinera i 43 neiznuđene greške. Zverev je imao 45 direktnih poena i 47 promašaja.

Rival u borbi za titulu biće mu pobednik duela Novak Đoković – Rafael Nadal.

Mnogo bolje je meč počeo Cicipas. Iskoristio je grčki teniser greške rivala u uvodnim gemovima, pa je vrlo rano došao do brejka. Iako je u nastavku Zverev podigao nivo igre, nije mogao da nadoknadi izgubljeno. Cicipas je diktirao ritam, sačuvao je prednost i došao je do seta 6:3.

Činilo se da će Nemac imati primat u drugom setu. U dobrom ritmu bio je Saša na početku, pa je uz brejk poveo 3:0. Ipak, tu je stao. Cicipas je ponovo počeo da kontroliše situaciju na terenu, igrao je fantastično, pa je osvojio narednih šest gemova. Delovao je Nemac bezidejno, žurio je, pravio greške, pa je izgubio drugi set.

Zverev je bolje počeo treći set, pa je uz brejk poveo 3:1. Imao je Cicipas priliku da nadoknadi izgubljeno u šestom gemu, ali je nije iskoristio. Nemac je čuvao prednost, nije ga dekoncentrisala ni rasprava sa sudijom u devetom gemu. Uz dobar servis i igru na mreži smanjio je zaostatak u setovima.

Zverev je napravio brejk već u prvom gemu četvrtog seta. Sigurni su bili u nastavku i jedan i drugi kada su servirali, nije viđena nijedna brejk lopta, pa se Nemac izborio za peti set.

Veliku priliku propustio je Saša na startu petog seta, kada nije iskoristio nijednu od tri brejk lopte. U četvrtom gemu je stigla kazna. Grešio je Nemac i Cicipas mu je oduzeo servis gem. Imao je Grk četiri meč lopte na servise rivala u osmom gemu, ali je Zverev posle osam minuta igre dobio gem. Ipak, već naredni gem je dobio Stefanos za veliku pobedu.