7. Maja 2022.

Cicipas bolji od Rubljova, Zverev kralj noći

Grčki teniser je posle skoro dva sata igre pobedio šampiona Serbia opena, Rusa Andreja Rubljova, 6:3, 2:6, 6:4. Bio je to deveti meč svojice tenisera i peta pobeda igrača iz Atine, a u pobedama na šljaci protiv Moskovljanina sada ima skor 3-1.

Cicipas je bolje krenuo, iskoristio je petu brejk loptu u drugom gemu, da bi potom potvrdio brejk, 3:0.

Njemu je to bilo dovoljno da posle 38 minuta uknjiži prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Rubljov je zaigrao agresivnije, brzo je uspeo da se trgne i stabilizuje.

Sredinom drugog seta dodao je gas, posle 3:2 napravio seriju od 3:0 uz dva brejka i tako uveo meč u set odluke.

Rubljov je u sedmom gemu spasao brejk loptu, ali nije uspeo u devetom, Cicipas je taj gem dobio s nulom.

Pokušao je Rubljov, imao je dve brejk lopte, nije ih iskoristio i Cicipas je to kaznio, realizovao je prvu meč loptu.

Njega u polufinalu očekuje bolji iz duela Feliksa Ožea-Alijasima i branioca trofeja, Aleksandera Zvereva.

Aleksander Zverev je poslednji polufinalista Mastersa u Madridu.

Nemački teniser je u poslednjem meču dana na stadionu “Manolo Santana” pobedio desetog igrača sveta, Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima, 6:3, 7:5.

Bila je to peta pobeda Zvereva protiv Feliksa u njihovom sedmom okršaju, a meč je trajao 115 minuta.

Teniser iz Hamburga je od početka pokazao da je rešen da ostane na putu odbrane trofeja kog je osvojio prošle godine.

Zverev, treći reket sveta, napravio je brejk u trećem gemu početnog seta ta 1:2.

U preostala tri servis gema do kraja seta izgubio je svega poen i tako je bez velikih problema stigao do 6:3, pošto je napravio brejk i u devetom gemu.

Nastavio je u sličnom ritmu, odmah je u drugom gemu došao do novog brejka i 2:0.

Imao je u narednom gemu dosta problema sa servisom, napravio je tri duple servis greške, ali Kanađanin to nije iskoristio, propustio je dve brejk šanse.

Na 4:1, Zverev je imao četiri brejk lopte u maratonskom gemu koji je trajao 16 minuta, ali je Kanađanin izdržao i smanjio na 4:2.

Teniser iz Montreala je vratio brejk i smanjio na 4:3, a zatim izjednačio na 4:4.

Na 5:4, Zverev je ispustio dve meč lopte na servis protivnika, ali je zato iskoristio prvu narednu, u 12. gemu i sve je bilo gotovo.

Zverev će u subotu od 21 čas u polufinalu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa koji je sa 6:3, 2:6, 6:4 pobedio Andreja Rubljova.

U prvom polufinalu od 16 časova igraju Novak Đoković i Karlos Alkaras.