4. Oktobra 2021.

Cibona ukrala pobjedu Megi

Pretposlednji meč drugog kola ABA lige odigran je u ponedeljak u “Domu Dražena Petrovića” između Cibone i Mege.

Mega je odlično otvorila susret i već na poluvremenu imala veliku prednost, kada je na semaforu stajalo 47:33 u korist beogradske ekipe.

U trećoj četvrtini je domaćin zaigrao dosta bolje i počeo da topi Meginu prednost, a Boriša Simanić je pogađao trojke iz napada u napad, da bi mu Rojvers odgovarao na drugoj strani.

Nastavilo se sa rezultatskom klackalicom, da bi se u poslednjih 40ak sekundi ušlo sa 78:78, prvo je Simanić promašio trojku za pobedu, pa i Gegić na drugoj strani i otišli smo u produžetke.

Tamo odmah trojka mladog Prkačina, pa serija Rojversa i Mega nije imala adekvatan odgovor pa je meč završen 89:84 u korist Cibone.

Rojvers je sa 24 poena bio najefikasniji, Vildosa je imao poen manje, a Amar Gegić 15 poena. Na drugoj strani, 21 poen i 9 skokova Boriše Simanića, od čega je 5 trojki iz 6 pokušaja, a 14 poena postigao je Rudan.