Češka pobijedila Englesku, pobjeda Francuske, Albanija pala u nadoknadi - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Češka pobijedila Englesku, pobjeda Francuske, Albanija pala u nadoknadi

Fudbaleri Češke šokirali su Engleze i pobedili ih rezultatom 2:1 u okviru Grupe A kvalifikacija za EURO 2020.

Kvalifikacije za EURO 2020, Grupa B:

petak:
Češka – Engleska 2:1 (1:1)
(Brabec 9, Ondrašek 85 — Kejn 5p)
Crna Gora – Bugarska 0:0

Česi su se osvetili Engleskoj za poraz od 5:0 u prvom duelu ovih ekipa i izjednačili se na tabeli sa po 12 bodova.

Oni su time zakomplikovali posao reprezentaciji tzv. Kosova, koja je ostala na četiri boda zaostatka za Česima, ali i utakmicom manje.

Englezi su držali posed lopte tokom većine meča, ali stvorili manje šansi i samim tim šutnuli duplo manje puta na gol protivnika (14, 7).

Ipak, nije sve krenulo kako treba za domaćina. Engleska se izborila za penal u petom minutu, a njega je realizovao Hari Kejn.

Samo četiri minuta kasnije krenulo je veliko slavlje u Pragu, pošto je izjednačenje Česima doneo Brabec.

U prvom poluvremenu nije viđeno viđe prilika, a Češka je demonstrirala silu u nastavku.

Masopust, Souček i Kral su propustili po jednu veliku priliku, ali to nije učinio Ondrašek, koji je u 85. minutu doneo veliku pobedu svojoj reprezentaciji.

U drugom meču Grupe A odigranom u petak Crna Gora i Bugarska su remizirali, bez golova.

Obe reprezentacije osvojile su treći bod u kvalifikacijama, a ranije su ostale bez šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo.

Zanimljivijih dešavanja u Podgorici nije bilo jer su obe ekipe retko stvarale velike šanse iako su često napadale.

U narednom kolu, 14. oktobra, Češka dočekuje tzv. Kosovo verovatno u meču odluke, dok Englezi idu na megdan Bugarskoj.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je na gostovanju Island sa 1:0, u meču sedmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Kvalifikacije za EP, 7. kolo grupe H:Andora – Moldavija 1:0 (0:0)
(Vales 63)
Island – Francuska 0:1 (0:0)
(Žiru 66p)
Turska – Albanija 1:0 (0:0)
(Tosun 90+1)

Jedini pogodak na meču postigao je Olivije Žiru iz penala u 66. minutu, nakon što je u šesnaestercu domaćih srušen Antoan Grizman.

Na stadionu u Rejkjaviku publika nije mogla da vidi naročito spektakularan fudbal.

“Trikolori” su u većem delu meča bili bolji rival, stvarali su šanse, ali falila im je smirenost u završnici akcija. Sa druge strane, Islanđani nisu stvorili nijednu stopostotnu priliku i zasluženo su poraženi.

U drugom meču grupe H, Turska je u nadoknadi vremena savladala Albaniju sa 1:0, a gol odluke postigao je Čenk Tosun, nakon nesporazuma golmana i štopera gostiju.

Domaći su bili konkretniji, imali veći posed lopte, više udaraca ka golu rivala, međutim, gosti su i te kako mogli da dođu do iznenađenja u Istanbulu.

Najbolje šanse propustio je krilni napadač Rej Manaj u nadoknadi prvog poluvremena, a zatim i u 76. minutu.

Albanci će imati za čim da žale, pošto su ovim porazom praktično ostali bez šansi za direktan plasman na EURO.

U trećem meču, bez većeg rezultatskog značaja, Andora je kod kuće savladala Moldaviju sa 1:0, a jedini gol postigao je Mark Vales u 63. minutu.

Danas objavljeno

Pilić: Čilić do čuda protiv Novaka? Niko nije stavio novac ni na Šerif sa Realom