Malme – Čelsi 0:1 (0:0)
Ziješ 56

Stadion: Eleda (Malme)
Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Aktuelni prvak Evrope se pomučio u sjajnom ambijentu na severu “Starog kontinenta”.

Muke je skratio Hakim Ziješ na startu drugog dela igre kada je iskoristio centaršut Kaluma Hadson-Odoija.

Bio je to prvi pogodak Marokanca još od avgusta kada je bio strelac u Superkupu UEFA protiv Viljareala…

Pre i posle toga “plavci” su promašivali, pre svih Kai Haverc koji je propustio nekoliko zicera, a blistao je i golman Malmea Dalin sa odbranama baš Nemcu, Aspilikueti, Alonsu…

Naš reprezentativac Veljko Birmančević dobio je šansu tek u 86. minutu, što pomalo čudi odluka trenera Jona Dala Tomasona.

Čelsi je ovim trijumfom skoro pa osigurao prolaz u osminu finala jer imao devet bodova, koliko i Juventus, a šest više od Zenita, s tim da oni igraju od 21 sat u Torinu.

Volfsburg – Salcburg 2:1 (1:1)
Baku 4, Nmeča 60 – Vober 30Stadion: Volksvagen arena (Volfsburg)
Sudija: Dijaš Soareš (Portugal)

Kako se situacija u H grupi kristališe, tako je u G grupi još komplikovanije.

Volfsburg je na svom terenu savladao Salcburg 2:1 i ostao u igri za nokaut fazu.

Stigao je nemački tim do petog boda, dva manje od lidera Salcburga i revanširao mu se za poraz od pre dve nedelje (2:1).

Ridl Baku je već u četvrtom minutu načeo goste, već do pola sata je izjednačio Maksimilijan Vober iz odlično izvedenog slobodnjaka, a onda je odluka pala nakon sat igre.

Lukas Nmeča je pogodio kao i u Austriji, s tim da je sada izrastao u junaka.

Za potpunu “ludnicu” u grupi u kojoj Sevilja i Lil tri, odnosno dva boda i sastaju se od 21 sat u Andaluziji.