22. Decembra 2020.

Čelsi lako do pobjede u londonskom derbiju sa “čekićarima”

Izabranici menadžera Frenka Lamparda bili su bolji od početka do kraja i na kraju su zasluženo stigli do novih bodova.

Ovo je bila sedma pobeda “plavaca” i peti poraz “čekićara”, pa je sada Čelsi izbio na petu poziciju sa ukupno 26 bodova.

Čelsi je poveo u desetom minutu i to preko letošnjeg pojačanja iz Pari Sen Žermena, Tijaga Silve. Gol pogledajte OVDE.

Mejson Maunt je sjajno izveo korner, Silva je bio najviši u skoku i sa ivice peterca udarcem glavom prosledio loptu u mrežu.

Do odlaska na poluvreme Aron Kresvel je imao šansu za goste u 26. minutu, dok je udarac Tima Vernera u 43. minutu odbranio Lukaš Fabijanski.

U nastavku, Timo Verner je odlično u 78. minutu pronašao Tamija Ejbrahama koji se odlično snašao u gužvi i zatresao mrežu. Taj gol pogledajte OVDE.

Samo dva minuta kasnije, opet je mladi napadač Čelsija bio na pravom mestu, postigao je novi gol za konačnih 3:0, i to možete da pogledate OVDE.

Imao je Čelsi novu priliku u 89. minutu, ali je Timo Verner uspeo da pogodi samo prečku, tako da se rezultat nije promenio.