7. Novembra 2021.

Čekićem po Liverpulu, Vest Hem srušio i pretekao “crvene”

Izabranici menadžera Dejvida Mojsa su na “London stadionu” pobedili Liverpul sa 3:2 (1:1).

Time su prekinuli seriju od 25 mečeva bez poraza za “crvene”.

Bila je to sedma pobeda “čekićara”, četvrta uzastopno u Premijer ligi, a sa ova tri boda su pretekli Liverpul i bodovno se izjednačili sa drugoplasiranim Mančester sitijem (23 boda).

Viđen je odličan i uzbudljiv meč u kojem je Vest Hem od početka stavio do znanja da će ići na pobedu.

Posle kornera sa leve strane u četvrtom minutu, Alison je nespretno reagovao i skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, mada je moguće da je to uradio pod faulom.

VAR je konsultovan i odlučeno je da je pogodak regularan pa je Vest Hem tako poveo.

Diogo Žota je imao šansu u 32. minutu, ali nije je iskoristio, da bi Liverpul izjednačio u 41. minutu.

Sjajno je Trent Aleksander-Arnold izveo slobodan udarac sa 18 metara, pogodio je leve rašnje.

U nastavku, Kreg Doson u 50. i Sadio Mane u 52. nisu iskoristili prilike na obe strane, da bi Vest Hem opet poveo u 67. minutu.

Posle brze kontre Alisona je savladao Pablo Fornals.

Vest Hem je treći gol postigao u 74. minutu i to slično kao na početku meča.

Opet je to bio korner, Alison i odbrana Liverpula su slabo reagovali, a Kurt Zuma se na drugoj stativi “poklonio” i poslao loptu u mrežu.

Ipak, Liverpul je žestoko pojačao i preko rezerviste Divoka Origija, šutem iz okreta u 83. minutu smanjio na 3:2.

Imao je Liverpul u prvom kinutu nadoknade veliku šansu da izjednači, ali je lopta posle udarca glavom Manea završila kraj stative.

Bila je to pobeda Mojsa nad Liverpulom posle 11 godina u njegovom 1001. meču u trenerskoj karijeri.