28. Decembra 2019.

Čarolija na Molinjuu: Vulvsi sa 0:2 protiv Sitija do pobjede u 90. minutu!

Bio je to odličan meč u kojem je viđen sjajan tempo, penal,isključenje i pet golova uz preokret kakav domaći navijači ne pamte.

Siti je vodio sa 2:0, ali su Vulvsi nošeni sjajnom podrškom sa tribina uspeli da iskoriste prednost igrača više i stignu do sedme pobede u sezoni koja ih je dovela do pete pozicije.

Premijer liga, 19. kolo:
Vulverhempton – Mančester siti 3:2 (0:1)

Kejn 53, Ali 72 – Vebster 37

Siti je u 12. minutu ostao na terenu sa desetoricom kada je sudija Martin Etkinson isključio golmana Edersona. On je u gol šansi zaustavio u prodoru Dioga Žotu i zbog toga je morao u svlačionicu.

Pep Gvardiola je potom izveo iz igre Serhija Aguera koji je posle dužeg vremena zaigrao, ali nije imeo sreće da na terenu ostane duže od 14 minuta. Umesto njega je ušao golman Klaudio Bravo.

Ipak, “građani” su i sa desetoricom stigli do pogotka.

U 21. minutu posle kontakta između Leona Dendonkera i Rijada Mahreza, sudija je zatražio asistenciju VAR studija i potom dosudio penal.

Rahim Sterling je šutirao, ali mu je golman Rui Patrisio odbranio udarac. Ipak, Etkinson je na asistenciju iz VAR studija ponovio penal jer je Konor Koudi prerano utrčao u kazneni prostor.

Patrisio je još jednom odbranio udarac Sterlinga, ali je reprezentativac Engleske reagovao na odbitak i sproveo loptu u mrežu.

Cela ta situacija oko penala trajala je četiri minuta, ali Siti je na kraju ipak poveo.

Samo što je počelo drugo poluvreme, kontra Sitija i Sterling je na dodavanje De Brujnea rutinski prebacio Patrisija za 0:2.

Malo ko je tada verovao da će Siti ispustiti pobedu, ali treba čestitati izabranicima trenera Espirita Santa koji su dodali gas i napravili preokret o kom će se dugo pričati.

U 55. minutu, junak meča Adama Traore, topovskim šutem sa 18 metara pogodio desni donji ugao gola Sitija – lopta se od stative odbila u mrežu – 1:2.

Devet minuta pre kraja, pinovo je Adama Traore bio akter – oduzeo je loptu Mendiju, potom idelano asistirao Raulu Himenezu kojem nije bilo teško da zatrese mrežu i donese izjednačenje Vulvsima.

U 90. minutu, novi napad Vulvsa, lopta je došla do Mata Dohertija koji je krenuo u prodor a onda sa ivice kaznenog prostora šutirao precizno u desni donji ugao za veliki preokret i slavlje navijača Vulvsa na tribinama.

Rahim Sterling je u nadoknadi pogodio prečku iz slobodnog udarca, tako da je rezultat ostao 3:2 za domaćine.

Vulvsi u nedelju 29. decembra od 17.30 gostuju na “Enfildu” ekipi Liverpula, dok Siti od 19 časovca dočekuje Šefild junajted.