3. Novembra 2019.

Bura na “Gudisonu”, Everton do boda u nadoknadi, Son “pocrvenio”

Izabranici trenera Maurisija Poćetina imali su prednost od 63. minuta, ali je finiš pripao “karamalema” u susretu koji je obeležila povreda Andrea Gomeša i isključenje igrača Totenhema Sona.

Nije to bila utakmica sa velikim brojem prilika, a gosti iz Londona su iz jednog od malobrojnih šuteva uspeli da prvi zatresu mrežu.

U 63. minutu, Hong Min Son je sjajno proigrao Dele Alija koji je preciznim udarcem sa desetak metara savladao golmana Džordana Pikforda.

U 79. minutu, Hong min Son je žestoko uklizao u duelu za loptu sa Andreom Gomešom, a sudija Martin Etkinson je igraču Totenhema pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Usledila je poduža pauza zbog povrede Gomeša, dugo mu je ukazivana pomoć, pa je na kraju na nosilima iznet sa terena.

Everton je nastojao da igračku prednost iskoristi, pa su domaćini sve karte bacili u napad i to im se isplatilo, duboko u nadoknadi vremena.

Arbitar Etkinson je susret produžio za celih 12 minuta, a u osmom minutu nadoknade posle centaršuta sa leve strane, Čenk Tosun je sjajano reagovao i sa linije peterca poslao loptu glavom u mrežu Totenhema za konačnih 1:1.