24. Marta 2021.

Budućnost srušila Monako, Igokea izgubila, dabl-dabl Teodosića

Budućnost je u Francuskoj savladala Monako rezultatom 77:76.

Revanš je u Ljubljani 26. marta.

Monako je bolje otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imao je +9, u deonici u kojoj je Budućnost ubacila samo 13 poena.

Domaćin je imao u drugoj četvrtini najveću prednost od 11 poena, ali se u završnici Budućnost vratila i uspela da izjednači.

Monako je na kraju prvog poluvremena imao samo poen prednosti.

Podgorički tim je vodio u trećoj četvrtini i delovalo je da će na odmor otići sa vođstvom, ali Monako pogađa dve trojke i pred poslednjih 10 minuta imali su +3.

U poslednjoj četvrtini gledali smo pravu rezultatsku “klackalicu”.

Na dva minuta do kraja, Monako je imao +6, ali na minut do kraja se Budućnost vraća na poen zaostatka trojkom Kobsa.

Dvojkom O'Brajana na 39 sekundi do kraja Monako dolazi do +3.

Na 29 sekundi do kraja, Rid poentira uz faul, ali promašuje bacanje za izjednačenje.

Na 12 sekundi do kraja Di Bost gubi loptu i Budućnost traži tajm-aut.

Za pobedu je pogodio Kobs na dve sekunde do kraja!

Matijas Lesor je promašio za pobedu Monaka.

Vili Rid bio je najbolji na meču sa 24 poena i 13 skokova, dok je Džastin Kobs ubacio 21 poen.

Kod Monaka se istakao Grej sa 18, dok su po 13 postigli Lesor i Bost.

Igokea je doživela drugi poraz u FIBA Ligi šampiona.

Tenerife je opet savladao Igokeu, ovog puta kod kuće, rezultatom 80:75.

Igokea je na skoru 1-2 u grupi J Top 16 faze FIBA Lige šampiona.

U grupi J su još VEF Riga sa skorom 1-1 i San Pablo Burgos sa skorom 2-0.

Tenerife su do pobede predvodili Šermandini sa 21 i Fitipaldo sa 16 poena.

U ekipi Igokee istakli su se Karmajkl sa 26 i Grej sa 15 poena.

Naredni meč u FIBA LŠ Igokea igra 30. marta kod kuće protiv San Pablo Burgosa.

Košarkaši Gran Kanarije napravili su brejk u četvrtfinalu Evrokupa.

U prvom meču su savladali Metropolitan u Francuskoj rezultatom 84:74.

Revanš je za tri dana u Španiji.

Gran Kanarija je protiv Partizanovog rivala iz Top 16 faze vodila tokom cele utakmice.

Imali su poen prednosti posle prve deonice, a na poluvremenu bilo je +6.

Pred poslednjih 10 minuta imali su +10 i rutinski su tu prednost zadržali.

Do pobede su ih predvodili Beiran sa 15 i sa po 11 poena Sloter i Kostelo.

U poraženom sastavu istakli su se Mišino sa 15 i Čikoko sa 13 poena.

Italijanski Virtus savladao je Huventud rezultatom 80:75, u prvom četvrtfinalnom duelu Evrokupa.

Tim iz Bolonje je tako došao i do 17. uzastopne pobede u Evrokupu ove sezone.

Nisu doživeli nijedan poraz, pošto su u prvoj fazi ostvarili svih 10 pobeda i u Top 16 fazi još šest trijumfa.

Huventud je bio bolji u prvom poluvremenu.

Španski tim je imao dva poena prednosti posle prve četvrtine, imali su i +8 u drugoj deonici, a na poluvreme su otišli sa tri poena prednosti. Virtus je u prvom poluvremenu vodio u samo dva navrata.

Gosti su vodili i tokom čitave treće četvrtine, imali su i +7, ali su opet dopustili Virtusu da se vrati i pred poslednjih 10 minuta bilo je nerešeno.

U četvrtoj četvrtini odgovornost preuzimaju Miloš Teodosić i Marko Belineli i na polovini poslednjeg kvartala Virtus dolazi do osetne prednosti. Bili su bolji u završnici i pobedu je potvrdio Belineli sa linije penala.

Miloš Teodosić upisao je dabl-dabl učinak – 11 poena i 10 asistencija, a dodao je i pet skokova.

Stefan Marković ubacio je jedan poen i imao je tri skoka i tri ukradene lopte.

Najefikasniji bio je Marko Belineli sa 24 poena.