14. Marta 2022.

Budućnost pala u Podgorici poslije 8 godina, FMP srušio Cibonu

Sve karte za meč u Morači su rasprodate, tačnije oko 6.000 navijača je bilo u hali da isprati derbi kola između Budućnosti i Partizana.

Interesantna košarkaška predstava u crnogorskoj prestonici završena je pobedom crno-belih kojom su prekinuli crni niz u Morači u kojoj nisu slavili od marta 2014. godine.

Budućnost ovim porazom maltene ispada iz trke za prvo mesto u regularnom delu ABA lige, a oni su u ovoj sezoni oba puta izgubili od Partizana.

Što se tiče današnjeg trijumfa Partizana, sigurno im nije bilo lako, a početak susreta je bio izuzetno tvrd i skoro tri minuta nismo videli nijedan koš da bi prazan hod prekinuo Kevin Panter.

Odličan start Partizana obeležio je rezultat 13:1, a onda je Budućnost počela da se budi i da beleži neke dobre minute pa je Kuridža iz ugla ubacio prvi koš iz igre da bi Avramović odgovorio svojom trojkom za 18:4.

Izabranicima Željka Obradovića je malo opao fokus, dozvolili su domaćim igračima neke lake poene kako iz reketa tako i sa linije za slobodna bacanja pa se na prvu pauzu otišlo sa 23:14.

U drugoj četvrtini je Budućnost bila bolji rival, iako se tako ne može reći kada pogledamo prvih sedam minuta gde je Partizan uglavnom držao dvocifrenu prednost, pa su onda domaći na krilima Kobsa, Perija i Rida došli do serije na poluvremenu je rezultat glasio 41:37 u korist “parnog valjka”.

Treća četvrtina je počela pogotkom Kendrika Perija za tri poena, kada je smanjio zaostatak na samo pola koša, publika se aktivno uključila i onda je Vili Rid doneo prvo vođstvo izabranicima Aleksandra Džikića, 47:45.

Čim je Partizan zaigrao bolju odbranu (dosta toga na krilima Jama Madara), odmah je uspevao da odgurne Budućnost od sebe, iako su pravili veliki broj faulova i slali domaći tim na liniju za slobodna bacanja prilično često.

Lesor i Ledej su imali bitnu ulogu u ovom delu susreta, ali se crnogorski tim nije predavao. Dosta bitan detalj je i nesportski faul Marku Jagodiću-Kuridži na startu četvrte deonice, posle koje su došle dve trojke Alekse Avramovića.

Kobs, Peri i Rid ponovo vraćaju Budućnost na 66:68, ali to je bio poslednji trzaj domaće ekipe, jer su momci iz Beograda uspešno priveli susret kraju i poenima Pantera sa polu distance praktično rešili pitanje pobednika, pa je krajnji rezultat glasio 80:72 u korist Partizana.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Kevin Panter, Aleksa Avramović i Jam Madar sa po 13 poena, dok je 12 postigao Zek Ledej, 10 Balša Koprivica, a po 7 Rade Zagorac i Matijas Lesor.

U redovima Budućnosti, videli smo 16 poena Kendrika Perija, 15 Kobsa, 11 Jagodića-Kuridže, odnosno 10 Vilija Rida.

Košarkaši FMP-a pobedili su Cibonu u utakmici 22. kola ABA lige rezultatom 76:71.

FMP je prekinuo crni niz i posle sedam uzastopnih poraza u ABA ligi uspeli da savladaju Cibonu na svom parketu.

To znači da su oni ostali u trci za plej-of ove godine i posle 20 odigranih utakmica, imaju 11 pobeda i 9 poraza u regionalnom takmičenju.

Do trijumfa nad Cibonom su došli posle dosta muke, hrvatski tim takođe ima ambicije da zaigra u završnom delu sezone i imaju dve pobede manje od beogradskog tima.

Utakmica je bila odlična i neizvesna do samog kraja, a FMP je slavio rezultatom 76:71 zahvaljujući sjajnom Džonsu koji je upisao 15 poena uz 5 skokova i 7 asistencija, a uz to je imao i 3 izgubljene lopte.

Pratili su ga Nerandžić sa 13 poena, Tasić sa 12, kao i Izundu sa 11 i 8 uhvaćenih skokova.

Na drugoj strani, 15 poena je upisao Drežnjak, 14 Rojvers u 8 skokova, a Branković je upisao 12 poena uz 7 skokova.