21. Septembra 2022.

Budućnost osvojila turnir – Vajt dvocifren

Nakon što su u polufinalu posle dva produžetka savladali Sutjesku, “plavi” su u finalu bili ubedljivi protiv Podgorice sa 81:57.

Tim Vlada Jovanovića predvodio je Fil But sa 15 poena, 12 je ubacio Kenan Kamenjaš, dok su po deset dodali Kameron Rejnolds i doskorašnji igrač Crvene zvezde Eron Vajt. U ekipi Podgorice 21 poen je postigao Mladen Vujić, a 14 Selim Fofana.

Nakon izjednačnog prvog poluvremena, Jovanovićev tim je meč prelomio u trećoj četvrtini energičnom odbranom, uz dobre kretnje u napadu.

Prednost je u nastavku konstantno rasla, Jovanović je rotirao i delio minutažu, pa može da bude zadovoljan onim što je video, s obzirom da su se timu tek nedavno priključili reprezentativci Crne Gore, Srbije, BiH i Kanade.

U meču za treće mesto Mornar je pobedio Sutjesku 77:73.