23. Oktobra 2019.

Budućnost još uvek bez pobjede u Evrokupu

Podgoričani još uvek nemaju pobedu u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju.

Vicešampioni ABA lige bili su blizu trijumfa, ali Džastin Kobs i Danilo Nikolić nisu uspeli da postignu poene u poslednjem napadu.

Priznanje za igrača utakmice podelili su Greg Vitington sa 20 poena, devet skokova i jednom asistencijom i Zek Ogust sa 18 poena, osam skokova i dve asistencije.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Džastin Kobs sa 20 poena i devet asistencija, Kris Bamfort dodao je 20 poena i četiri skoka, dok je Danilo Nikolić meč završio sa 14 poena i osam skokova.

Meč je protekao u naizmeničnom smenjivanju ekipa u vođstvu. Podgoričani su dobro počeli utakmicu poveli, ali je ubrzo usledila serija domaćih od 7:0, tako da je

Galatasaraj imao prednost posle prvog kvartala.

Budućnost je podigla svoju igru u završnici poluvremena, pa se na veliku pauzu otišlo sa nerešenim ishodom.

Treća četvrtina igrala se “poen za poen” sve do poslednjeg minuta, u kojem je Galatasaraj napravio veliku seriju i otišao na maksimalnih +8 pred poslednjih 10 minuta.

Podgoričani su u 4/4 malo po malo smanjivali prednost domaćih, vratili se u meč i na kraju promašili trojku za pobedu – neprecizan je bio Džastin Kobs.

Produžetak je protekao u tvrdoj igri, sa dosta promašaja, s tim što su gosti ponovo imali napad za pobedu, međutim, ponovo su opet su preko Nikolića i Kobsa propustili šansu za prvi evropski trijumf u sezoni.

U narednom kolu Budućnost dočekuje Oldenburg, dok Galatasaraj gostuje Gdinji.