25. Septembra 2022.

Bublik pravio “cirkus” u finalu – i izgubio

On je poražen od Lorenca Sonega u Mecu rezultatom 7:6(3), 6:2, a ni ovoga puta nije izostala njegova “opuštenost” na terenu.

U trenucima, kada je bilo jasno da se Bublik oprašta od trofeja, pokazao je i sebi svojstvene neozbiljne poteze.

Tako je prilikom jednog udarca, umesto glavom reketa, lopticu u protivničko polje prebacio drškom.

Verovatno se Bublik ne bi ovako ponašao da je prvi set, u kojem je imao tri brejk lopte pripao njemu.

On se i sâm suočio sa brejk loptom, odnosno set, u 10. gemu prvog perioda, koji je morao da bude rešen posle taj-brejka.

Italijan je serijom od 4:0 stigao do vođstva u setovima, 7:6(3).

Bublik je servis u drugom setu izgubio u trećem gemu, potom i u petom, a šanse za povratak nije bilo.

Aleksander će tako ostati na jednoj titulu u karijeri, onoj u Monpeljeu ove sezone, dok će Sonegu ovaj trijumf doneti i povratak među 50 najboljih na svetu.

Ovo mu je treća titula u karijeri, nakon Antalije (2019) i Kaljarija (2021).