15. Decembra 2021.

Broj smrtnih slučajeva od koronavirusa u SAD-u prešao 800.000

Big Portal

Informacije o broju preminulih dolaze u vrijeme kada je i broj potvrđenih slučajeva kovida-19 dostigao 50 miliona.

Najviše smrtnih slučajeva zabilježeno je među nevakcinisanim i starijim osobama, a više Amerikanaca je umrlo 2021. nego 2020. godine.

SAD ponovo bilježi porast smrtnih slučajeva alarmantnom brzinom.

Posljednjih 100.000 smrtnih slučajeva došlo je samo u proteklih 11 sedmica, bržim tempom nego u bilo kojem drugom trenutku, osim naleta od prošle zime.

-Talasi bolesti koje vidimo nastaviće se sve dok imunitet na nivou populacije ne bude dovoljno visok da ih spriječi. Jednostavno, još nismo tamo – rekla je dr. Keri Althof, epidemiolog na DŽons Hopkins Blumberg Skul of Helt.

Prošlo je više od 650 dana otkako je prvi američki pacijent koji je umro od kovida-19 prijavljen u Sijatlu u Vašingtonu (službenici javnog zdravstva od tada pripisuju ranije smrti virusu).

Otkako je vakcina Fajzer (prva vakcina koja je odobrena u SAD-u) uvedena prošle zime, zabilježeno je još skoro 300.000 smrtnih slučajeva, piše Kliks.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare