9. Augusta 2019.

Briljantno izdanje Kostića, Ajntraht protutnjao kroz Lihtenštajn

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili Vaduz sa 5:0, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je fenomenalnu partiju, pošto je direktno bio zaslužan za tri gola – dva je on postigao, a jednom je asistirao.

Srpski krilni napadač u 11. minutu doveo je Ajntraht u vođstvo. Dobio je loptu na nekih trideset metara od gola i snažnim udarcem savladao je golmana.

Evrogol pogledajte OVDE. Nije bilo potrebno mnogo Kostiću da postigne i drugi gol. Filip je odlično prošao na levoj strani i lukavim udarcem je povisio na 2:0. Gol pogledajte OVDE.

Do poluvremena gosti iz Nemačke postigli su još jedan gol. Kor je u 40. minutu postavio konačnih 3:0 za prvi period igre.

Na startu drugih 45 minuta, Kostić se ponovo našao u prvom planu, ali ovoga puta u ulozi asistenta. Srpski fudbaler pogodio je glavu Pasijensiju, a ovaj je samo spustio loptu u gol.

Sjajno veče srpskih fudbalera zaokružio je Mijat Gaćinović u 63. minutu, koji je postavio konačnih 5:0. Od 73. minuta na terenu se našao i Dejan Joveljić, ali mladi srpski napadač nije uspeo da se upiše u listu strelaca.