2. Januara 2022.

Brentford “okrenuo” Vilu, flaše letjele u Lidsu, triler od pet golova u Liverpulu

Džek Herison je doveo Bijelsinu ekipu u prednost pred kraj prvog dela igre, a poravnanje protivniku doneo je Maks Korne nakon lepog pogotka iz slobodnjaka.

Francuz se vratio nakon oporavka od povrede i odmah postigao pogodak. Njegov šesti u sezoni na 10 mečeva.

Ipak, to nije bilo dovoljno pa je Lids stigao do pobede nakon golova Dalasa i Džejmsa. Važni bodovi koji bi mogli i da odluče ko će naredne sezone igrati u Premijer ligi.

Lids je trenutno 16, a dve pozicije ispod u zoni ispadanja je Barnli.

Meč su obeležile i nemile scene kada su prilikom proslave gola Barnlija poletele flaše sa tribina gde su bili domaći na vijači. Jedna je i pogodila Meta Loutona.

U drugom susretu dana Brentford je nakon preokreta pobedio Aston Vilu.

Ekipa Stivena Džerarda je povela u 16. minutu pogotkom Denija Ingsa, samo da bi poravnjanje u 42. doneo VIsa lepim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Konačan rezultat postavio je Rasmusen u 83.

U poslednjem susretu Evertona i Brajtona videli smo čak pet golova, a na kraju su slavili gosti 2:3.

Reprezentativac Argentine Aleksis Mekalister doveo je svoju ekipu u prednost već u trećem minutu igre, a duplirao ju je Burn u 21.

Samo četiri minuta kasnije Dominik Kalvert Luin je imao priliku da prepolovi prednost, ali je njegov udarac iz jedanaesterca otišao visoko iznad prečke.

Probudili su se igrači Evertona u drugom poluvremenu u kom je mladi Entoni Gordon postigao dva pogotka, ali se još jednom upisao i Mekalister za konačan rezultat.