11. Maja 2019.

Brejk za kraj serije, Kari i Golden Stejt u finalu Zapada

Voriorsi su u meču broj šest polufinalne serije kao gosti bili bolji od Hjuston Rokitsa, 118:113, tako su došli do trijumfa u seriji od 4:2 i izbegli igranje majstorice na svom terenu.

Rokitsi su odigrali veoma dobar meč, učinili su sve što su mogli da izjednače skor i izbore sedmu utakmicu, ali nisu uspeli pre svega jer su posustali u poslednjoj četvrtini koju su izgubili sa deset poena razlike.

Golden Stejt je na utakmicu u Teksas doputovao bez povređenog Kevina Durenta, ali to im nije smetalo da ostvare trijumf.Čak ni činjenica da Stef Kari prvi put nije uspeo da upiše poene u prvih 24 minuta iako je ukupno u tom periodu na parketu bio 12 minuta.

Veoma brzo je Kari stigao do dve lične u prvom delu. Ipak, odlično je odigrao u nastavku meča. Susret je završio sa 33 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Na poluvreme se otišlo uz nerešen rezultat, 57:57.

Hjuston je tokom treće četvrtine konstantno bio u prednosti, maksimalo šest poena (74:68), a bi se potom Voriorsi uzobiljili i dodali gas.

Nisu promašivali sa linije bacanja, držali su priključak i sredinom poslednje deonice stigli su do izjednačenja (97:97).

Od tog momentra, usledio je njihov bolji finiš, Kari je uzeo stvari u svoje ruke i Hjuston to nije uspeo da isprati.

Osim Karija, odličnu partiju u timu Golden Stejta prikazao je i Klej Tompson koji je postigao 27 poena, dok je Andre Igudala imao 17.

Kod Rokitsa, Džejms Harden je imao učinak od 35 poena, osam skokova i pet asistencija, Kris Pol je meč završio na 27 poena, 11 skokova i šest asistencija, dok je Pi Džej Taker postigao 15 poena.

Golden Stejt će u finalu Zapada igrati protiv pobednika drugog polufinala između Denvera i Portlanda koji u nedelju igraju odlučujući, sedmi meč u “Pepsi centru” u Denveru.