17. Novembra 2021.

Brazilci i Argentinci se “tukli”, “gaučosi” ovjerili vizu za SP

“Karioke” su već ranije obezbedile plasman, a “gaučosi” su ovim bodom osigurale bizu za Katar.

Za domaće je svih 90 minuta igrao Lionel Mesi, uprkos problemima sa povredom, dok, sa druge strane, Nejmar nije nastupio.

Golova nije bilo, ali grube igre jeste – Urugvajac Kunja je dodelio sedam žutih kartona, te svirao ukupno 42 faula.

Brazilski selektor Tite bio je nezadovoljan odlukom sudije koji nije kaznio Nikolasa Otamendija, kada je u 35. minutu laktom u lice udario Rafinju. Brazilac je krvario a tokom poluvremena morao je na ušivanje.

“Jednostavno je nemogiće da nije video Otamendijev lakat na Rafinji. Šta je moglo da odluči meč? Ne znam. Ovo je bila sjajna utakmica, ali nešto je nedostajalo”, naveo je Tite.

Selektor Argentije Lionel Skaloni zadovoljan je rezultatima ekipe.

“Ova godina je bila veličanstvena. Osvojili smo Kup Amerike, plasirali se na Svetsko prvenstvo i imamo niz bez poraza. Plasirati se tako rano, u ovako teškim kvalifikacijama, to je nešto na šta bi trebalo da budemo ponosni”, rekao je Skaloni.

Od poraza Argentine protiv Brazila u polufinalu Kupa Amerike 2019. godine, argentinska ekipa ima niz od 17 pobeda i 10 remija.

Oba tima imala su po devet šuteva ka golu rivala. Najbolju za domaće imao je Rodrigo de Paul, a za goste Mateus Kunja.

Bez golova su protekle noći odigrali Kolumbija i Paragvaj (0:0), dok je Ekvador savladao kao gost Čile (2:0), zahvaljujući golovima Estupinjana i Kaiseda.