12. Novembra 2021.

Brazil se plasirao na Mundijal

“Karioke” su postale prva reprezentacija iz Južne Amerike koja je kroz kvalifikacije obezbedila učešće na Mundijalu.

To su učinile pobedom nad Kolumbijom rezultatom 1:0 (0:0), u meču u kom je jedini gol postigao Lukas Paketa u 72. minutu.

Asistent je bio Nejmar i time su Brazilci naplatili inicijativu koju su imali tokom većeg dela susreta.

Nejmar je bio nervozan tokom cele utakmice, pa se čak u jednom momentu i uneo sudiji u lice, ali čak nije kažnjen ni kažnjen žutim kartonom.

U ostalim mečevima Čile je upisao veoma važnu, treću uzastopnu, pobedu na gostovanju u Paragvaju – 1:0 (0:0).

Jedini gol na meču postignut je tako što je golman domaćih očajno reagovao posle kornera i praktično postigao autogol.

Istim rezultatom Ekvador je savladao Venecuelu golom Insapija, dok je Peru bio ubedljiv protiv Bolivije – 3:0 (3:0).

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, a postigli su ih Lapadula, Kueva i Penja.